اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

دوره آموزشی «مکنت» در خراسان رضوی برگزار می‌شود

دوره آموزشی «مکنت» در خراسان رضوی برگزار می‌شود

گروه اجتماعی: دوره آموزشی توانمندسازی مدیران دولتی در اقامه نماز با عنوان «مکنت» ويژه مديران دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام امرالله سبحانی‌نیا، رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی در رابطه با طرح اقامه نماز «مکنت» گفت: توانمندسازی مدیران، کلید اثر بخشی سازمان‌ها است، لذا با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و نیازهای جامعه جهت توانمندسازی مدیران، ستاد اقامه نماز طرحی با عنوان دوره آموزشی مکنت جهت این دسته از کارکنان دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی کرده است.
وی با بیان اینکه مدیران به دلیل تأثیری که بر رفتار زیردستان و افراد مرتبط دارند، می‌توانند نقش تعیین کننده‌ای در سازمان داشته باشند، عنوان کرد: تحقق اهداف و انجام مأموریت سازمان‌ها زمانی می‌تواند به بهترین شکل انجام شود که کارکنان و به خصوص مدیران از کارآمدترین و صالح‌ترین افراد باشند.
حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا در رابطه با هدف از برگزاری دوره آموزشی مکنت گفت: آموزش نقش نماز در بهره‌وری و سلامت اداری، آموزش و توانمندسازی مدیران در زمینه چگونگی اقامه نماز، آشنایی هرچه بیشتر مديران با چگونگی دعوت همکاران به نماز و نقش الگويي خود در جهت گسترش فرهنگ اقامه نماز از جمله اهداف برگزاری این دوره آموزشی است.
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با بیان اینکه این دوره به صورت کلاس‌های حضوری چهار ساعته برگزار خواهد شد، ابراز کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی(مدیران کل، رؤسای ادارات استان، فرمانداران، بخشداران و شهرداران) مخاطبان دوره آموزشی مکنت خواهند بود.
وی در رابطه با سرفصل‌های آموزشی طرح مکنت گفت: شیوه‌های فرهنگ‌سازی نماز در محیط کار، تبیین وظیفه مدیران نسبت به نماز، راهکارهای انگیزه‌ و معرفت بخشی اقامه نماز و آسیب‌شناسی آن و نقش نماز در سلامت کار و کارکنان از جمله عناوینی است که شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی مطالعه خواهند کرد.
حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا افزود: کتاب شیوه‌های دعوت به نماز به تألیف حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی، رئیس ستاد اقامه نماز کشور، کتاب شیوه‌های فرهنگ‌سازی نماز در محیط کار به تألیف ابوالفضل ساجدی و غلام حیدر کوشا، نرم‌افزار راه‌ بندگی كاري از مركز تخصصي نماز قم(سایت قنوت) منابع آموزشی طرح مکنت خواهد بود.
وی با بیان اینکه ستاد اقامه نماز با هماهنگی استانداری خراسان رضوی در قالب صدور بخشنامه به کلیه دستگاه‌های اجرایی استان نسبت به برنامه‌ریزی مناسب و شایسته اجرای دوره در استان اقدام می‌کند، ابراز کرد: دستگاه‌های اجرایی زمینه اطلاع‌رسانی دوره را در بین مدیران خود از طریق صدور بخشنامه و ثبت‌نام از داوطلبان فراهم می‌آورند.
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با اشاره به اینکه آمار کلاس‌ها و تعداد شرکت‌کنندگان تا پایان خردادماه سال آینده جهت انجام تمهیدات لازم از سوی اداره آموزش دستگاه‌های اجرایی به ستاد اقامه نماز استان اعلام خواهد شد، ابراز کرد: زمان و مکان برگزاری دوره به مدیران دستگاه‌های اجرایی جهت آمادگی لازم در دوره از سوی اداره آموزش هر دستگاه اعلام خواهد شد.
سبحانی‌نیا در پایان گفت: آشنایی مدیران دستگاه‌های اجرایی در مورد نقش‌ها و وظایف خویش در امر ترویج نماز کارکنان و ایجاد زمینه تقویت و بهبود اقامه نماز در دستگاه‌های اجرایی از جمله انتظارات ما است که امیدواریم در پایان طرح تحقق یابد.

خبر جدید  دستگیری قاچاقچی عقرب در تایباد

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *