اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دوغارون بر دور اصلاحات

دوغارون بر دور اصلاحات

رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی استان گفت: طی نشست هفته گذشته که با ولایت هرات برگزار شد تفاهم‌نامه ۲۴ بندی به منظور اصلاحات مشکلات دوغارون منعقد شد.
احمد زمانیان در گفت‌وگو با ایسنا-منطقه خراسان با بیان این مطلب عنوان کرد: یکی از مواردی که در این تفاهم‌نامه منعقد شد تثبیت ساعت کاری گمرک و بانک و همچنین کاهش هزینه‌های ترانزیتی بود.   وی ادامه داد: هر دو طرف معتقد هستند که توقفات مرزی باید کاهش یابد و همچین در طرف اسلام قلعه ورود کامیون‌های خالی به منطقه ویژه و دوغارون تسریع شود. رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی با اشاره به وجود یک باسکول در اسلام قلعه، بیان کرد: وجود یک باسکول در منطقه اسلام قلعه باعث شده که کامیون‌ها در صف‌های طولانی منتظر باشند لذا در این توافقات اخیر بنا شد در مدت ۱ ماه  باسکول جدیدی در منطقه اسلام قلعه به منظور کاهش زمان انتظار صف‌های باسکول راه اندازی شود.
زمانیان با اشاره اینکه دو طرف مرز با کاهش هزینه‌ها موافق‌ هستند، بیان کرد: در این خصوص‌ مقرر شد که هزینه‌های دریافتی از رانندگان طبق رسید باشد و خارج از این چهارچوب هزینه‌‌ای پرداخت نشود، همچنین آمادگی خود را برای حذف هزینه‌های دوزبلاغ به شرط حذف هزینه‌های مشابه دریافتی در افغانستان  اعلام کردیم.
وی در خصوص تفاوت قیمت پرداختی نرخ سوخت ناوگان افغانستان در ایران، تصریح کرد: یکی از مواردی که در این نشست از سوی افغانستان مطرح شده تفاوت قیمت نرخ سوخت به نسبت قیمت مصوب در ایران است. با وجود پرداخت هزینه ما‌به‌التفاوت سوخت در بدو ورود به ایران، در جایگاه‌ها سوخت ناوگان افغانی بهای بیشتری پرداخت می‌کنند. لذا برای حل این موضوع دستورکارهایی در نظر گرفته شد.
رییس هیات مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل و نقل بین المللی خراسان رضوی تاکید کرد: باتوجه به اینکه مذاکرات اخیر، چهارمین مذاکره بوده، امیدواریم توافقات و تفاهم نامه‌های این نشست از سوی دو طرف به عملی شود.
انتهای پیام
منبع :: دوغارون بر دور اصلاحات

خبر جدید  تشریح ویژه برنامه های شهادت امام سجاد (ع) در حرم رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *