اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دو هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت

دو هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت به طرح بازآفرینی شهری مشهد اختصاص یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، این واحدهای مسکونی در قطعه زمینی در حاشیه شهر در حال ساخت میباشد. این پروژه در بخشی از پهنهای به مساحت ۳۰۰ هکتار حد فاصل بلوار طبرسی، کمربندی و جاده سیمان (بلوار رسالت) قرار دارد و پیش از این به صورت مشارکتی و توسط پیمانکار خصوصی در حال ساخت بود که امروز طی مصوبهای با امضا شهردار مشهد، مدیرکل راه و شهرسازی و سه نفر از نمایندگان مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مدیران ذی ربط به طرح بازآفرینی شهری پیوست.

علیرضا رزم حسینی استاندارد خراسان رضوی طی این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقدامات خوبی پیش از این برای حاشیه شهر مشهد انجام شده است اما این اقدامات جنبه مسکنی داشته است.

وی افزود: اخیرا و براساس تصمیمهای ستاد بازآفرینی شهر مشهد و به دنبال اختیارات تام وزیر راه و شهرسازی در این خصوص اقدامات اساسی برای بازآفرینی مناطق حاشیه مشهد در حال انجام است.

رزم حسینی در ادامهاظهار داشت: امروز از چند منطقه حاشیه مشهد بازدید شد، معتقدیم اجرا و بازآفرینی شهری نباید دریک گوشه از شهر محدود شود و باید به صورت کمربندی در حاشیه شهر تعیین گردد.

استاندار خراسان رضوی افزود: بر اساس مصوبههای این ستاد ۶۶ دفتر تسهیلگری برای اجرای طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری اجرا میشود و همچنین امروز مصوب گردید دو هزار و ۱۲۰ واحد مسکونی در حال ساخت در قالب طرح بازآفرینی بصورت ملک جایگزین در اختیار ساکنان اطراف این پروژه قرار خواهد گرفت.

خبر جدید  برگزاری آئین اذن عزای حضرت اباعبدالله(ع) در حرم امام رضا علیه السلام؛ پرچم سیاه بر فراز گنبد رضوی

رزم حسینی به جمعیت ۳٫۵ میلیون نفری مشهد و بالغ بریک میلیون نفر حاشیه نشین آن اشاره و بیان کرد: رفع مشکلات حاشیه نشینی نیازمند همدلی است و با توجه به وجود املاک آستان قدس رضوی در منطقه حاشیه مشهد، آبادانی این منطقه نیازمند مشارکت آستان قدس رضوی دارد.

وی همچنین به جمعیت بالا و اهمیت روستاهای اطراف مشهد اشاره و تصریح کرد: مسائل مربوط به روستاهای مجاور حاشیه شهر مشهد و سازماندهی این مناطق نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه بازدید،محمد رضا کلاییشهردار مشهد نیز اظهار داشت: پروژه بازآفرینی شهری در سال ۹۸ بصورت منسجم ادامه خواهد یافت و فاز شناخت آن در سال جاری آغاز خواهد شد.

ویافزود: تکلیف شهرداری در طرح باز آفرینی شهری ساخت هشت هزار واحد مسکونی خواهد بود اما براساس مطالبه استاندار خراسان رضوی ساخت ۲۰ هزار واحد جدید مورد انتظار است.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *