اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

دیدار مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) با آیت الله علم الهدی

دیدار مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) با آیت الله علم الهدی
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مسئولان کمیته امداد شهرستان مشهد و مسئولان آموزش کمیته های امداد دیدار مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) با آیت الله علم الهدیکشور به مناسبت چهلمین سالگرد تاسیس این نهاد با آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس و نماینده ولی فقیه خراسان رضوی دیدار کردند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در این دیدار با بیان اینکه فقر موجود امروز در جامعه تحمیلی و ناخواسته از سوی دشمنان به کشور وارد شده است، گفت: وضعیت کنونی ما در شرایط خاص و ویژه ای قرار دارد و امروز موقعیت کمیته امداد مانند پادگان دوکوهه در سال های ۶۳ – ۶۴ دوران جنگ است.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: در آن شرایط فعالیت عظیم مبارزاتی و مجاهدتی با دشمن صورت می گرفت و امروز پادگان مبارزه با دشمن، کمیته امداد است که وارد میدان کار شده است.
وی وضع معیشتی موجود در جامعه و خانواده را حاصل سوء مدیریت ها دانست و بیان کرد: افراد مجری باید عمق درد فقر و طعم آن را چشیده باشند تا در خدمت به نیازمندان از هیچ تلاشی کوتاهی نکنند و خدمت به نیازمندان را محدود به کار اداری و روزمرگی ندانند.
امام جمعه مشهد ادامه داد: اگر کسی خدمات و فعالیت های نهادهای مختلف را مورد بررسی قرار دهد و ارزش گذاری کند در رأس همه نهادها کمیته امداد قرار دارد.
وی گفت: مهندس فتاح رئیس کمیته امداد همانطور که در دوران جنگ تحمیلی در لباس رزم با دشمن به شکل یک رزمنده واقعی و مخلص جنگید امروز هم به عنوان یک فرمانده قوی و جهادی در تهاجم اقتصادی ، فعالانه به میدان آمده است و فعالیت می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به تاکیدات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در حوزه نیازمندان گفت: تامین نیازمندی های کشور و ایجاد عدالت اجتماعی دو رسالت کمیته امداد است که در عدالت اجتماعی تا حد زیادی از بین بردن شکاف اقتصادی، ایجاد اشتغال و کارآفرینی و حرکت های اساسی مانند حل مسئله مسکن نیازمندان و به رفاه نزدیک کردن نیازمندان بر عهده کمیته امداد است .
وی با بیان اینکه فقر ایجاد شده در اثر حادثه نیست بلکه تحمیلی است، افزود: خانواده های آبرومندی که شاهد مراجعه آنها به کمیته امداد هستیم پیش از وقوع این مشکلات اقتصادی، کمک کننده به افراد نیازمند بوده اند.
در ابتدای این دیدار مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی گزارشی از روند ارائه خدمت به محرومان و مددجویان ارائه کرد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  نخستین برد نماینده خراسان رضوی در لیگ برتر بسکتبال
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *