اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

دیوان محاسبات در تصمیم گیری مدیران دخالت نمی‌کند

دیوان محاسبات در تصمیم گیری مدیران دخالت نمی‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، عادل آذر شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: مجموع میزان فروش نفت در سه ماه نخست امسال رشد خوبی داشته و به طور متوسط روزانه دو میلیون و ۲۹۰ هزار بشکه نفت صادر کردیم که ۱۱۴ هزار بشکه افزایش داشته است.

وی افزود: درآمد نفتی ایران در سه ماه نخست امسال ۳۰ هزار میلیارد تومان بود که ۱۷.۷ درصد رشد داشته است و پیش بینی ما فروش هر بشکه با مبلغ ۵۵ دلار بوده که خوشبختانه با ۷۰ دلار در بازارهای بین المللی به فروش رساندیم.

آذر تصریح کرد: سررسید بسیاری از اوراق مالی اسلامی مانند اسناد خزانه در حال رسیدن است و حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان تعهد ماست که بابت اصل و فرع اسناد خزانه در سال ۱۳۹۷ باید پرداخت کنیم.

خبر جدید  دستگیری عاملان سرقت "طلای سرخ" در خراسان رضوی

وی ادامه داد: وظیفه تمام دولتمردان و دستگاه‌هایی که از بودجه کشور استفاده می‌کنند این است که با توجه به شرایط مالی کشور از منابع اسناد خزانه استفاده کنند و وظیفه ما به عنوان دستگاه نظارتی این است که ساز و کارهای لازم را برای استفاده بهینه از منابع کشور فراهم کنیم.

رئیس کل دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه ساز و کار دیوان محاسبات و برنامه عملیاتی آن حول محور شعار «پیشگیری و هدایتگری» است، گفت: ما بدون اینکه در امور اجرایی و تصمیم گیری مدیران دخالت کنیم به آنها آموزش دهیم تا پیچیدگی‌ها و ابهامات قانونی را کشف و اجرا کنند.

خبر جدید  مشارکت بانک شهر در تامین مالی ۷۷درصد از خط ۲قطار شهری مشهد

آذر افزود: ما به هیچ وجه مانع تصمیم گیری مدیران نمی‌شویم و فقط به آنها مشاوره می‌دهیم و تصمیم نهایی با آنهاست.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود حقوق دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات نجومی است، اظهار کرد: زمانی که رسیدگی و نظارت جدی می‌شود به دستگاه نظارتی حمله می‌کنند، دیوان محاسبات به طور جدی در موضوع حقوق‌های نجومی ورود و فنی‌ترین گزارش‌ها را ارائه و تقدیم مقامات کشور کرد.

خبر جدید  راهبردهای مقام معظم رهبری برای مقابله با کم‌شدن ارزش پول ملی عملیاتی نشد

آذر تصریح کرد: کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و سازمان بازرسی کل کشور، دستگاه‌های ناظر دیوان محاسبات هستند.

وی یادآور شد: حقوق‌های نجومی در زمان بنده رخ نداد بلکه من وارث رسیدگی به آن بودم و فقط رسیدگی کردم، سازمان بازرسی نظامات پرداخت دیوان محاسبات را رسیدگی و دیوان محاسبات هم نظامات پرداخت قوه قضاییه و سازمان بازرسی را بررسی کرد و آنها گزارشی در خصوص حقوق‌های نجومی دیوان محاسبات ارائه نکردند.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *