اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رئیسی: فرهنگ میزبانی از زائران ‌باید ‌در آستان قدس رضوی مستمر و مداوم باشد

رئیسی: فرهنگ میزبانی از زائران ‌باید ‌در آستان قدس رضوی مستمر و مداوم باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجتالاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در دیدار خانوادههای شهدای بازاری و روحانیون سراسر کشور اظهار داشت: مساجد و ائمه جماعات بسیار در ایجاد حس انقلابیگیری، مسئولیتپذیری و ایستادگی در راه هدف در جامعه مؤثر هستند.

وی افزود: امروز کارکرد مساجد در زمینههای فرهنگی و اقتصادی برای گرهگشایی از مشکلات مردم به ویژه نیازمندان، در زمینه اجتماعی برای رفع آسیبهای اجتماعی در محله و در زمینه سیاسی در جهت مشخص کردن راه از بیراهه و بسیج نیروهای مردمی در راستای حمایت از ارزشهای اسلامی بیبدیل است.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مساجد، خانههای خدا بر روی زمین هستند که در آنهای ارتباط بین خلق و خالق برقرار میشود، عنوان کرد: در مساجد اضطرابهای اجتماعی، روحی، فکری و اخلاقی به آرامش و سکون تبدیل میشود.

خبر جدید  کدام «حسینیه‌ها» در خراسان رضوی ثبت ملی شده‌اند؟

رئیسی با اشاره به اینکه مسجد کوثری است که انسانها در شبانهروز خود را در آن پاک میکنند، گفت: مساجد پایگاه‎های عظیم صیانت از ارزشهای الهی و سنگری برای نشر معارف دینی هستند.

وی با طرح این پرسش که کدام شهید و جانباز بدون ارتباط با هیئت و مسجد به این مقام شامخ رسیده است، بیان کرد: نقش مساجد در انسانسازی و قهرمان پروری بیبدیل است، مساجد شبکه‎ اجتماعی حقیقی در برابر شبکه اجتماعی مجازی هستند که بر محور دلهای مؤمنان و مؤمنات بوده و دست قدرت پروردگار اعضای آن را کنار یکدیگر قرار داده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در طول تاریخ همواره بازار مسلمانان با مسجد عجین بوده و در بازارهای مسلمانان مسجد به عنوان یک رکن اساسی شناخته می شده است، همان تفکری که در مسجد حاکم است در بازار مسلمانان جریان دارد، چنین بازاری جلوه فقه و احکام اسلامی است.

خبر جدید  مدیریت شهری با تغییر کاربری کوهستان پارک مشهد مخالف است

رئیسی افزود: دست تفوق و برتری در تمام عرصهها با جبهه انقلاب اسلامی است و دوست و دشمن به عزت و اقتدار این کشور معترف هستند، هیچ شهر و روستایی در ایران اسلامی قابل مقایسه با ۴۰ سال قبل نیست، در طی این سالها بسیار در عرصههای مختلف کار شده، اما هنوز کارهای بسیار باقی مانده است، ظرفیت مادی و معنوی کشور ما به گونهای است که میتوان انتظار داشت هیچ فقیری در این کشور نباشد.

خبر جدید  مشهد|گل محمدی به جوانان اعتقاد دارد؛ مدعیان قهرمانی در لیگ برتر سال آینده متعدد هستند

وی ادامه داد: فرهنگ میزبانی از زائران رضوی باید در تمام شئون و خدمات شهری و فرهنگی شهر مشهد و در آستان قدس رضوی ساری و جاری باشد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *