اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رئیسی: ملت ایران در ۴۰ سال گذشته تاریخ‌ساز بوده است؛ تحت تأثیر اراده قدرت‌ها قرار نگرفتیم

رئیسی: ملت ایران در ۴۰ سال گذشته تاریخ‌ساز بوده است؛ تحت تأثیر اراده قدرت‌ها قرار نگرفتیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،بهنقل از آستاننیوز، حجتالاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در دیدار مسئولان کانونهای فرهنگی امام رضا(ع) سراسر کشور که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه قیمت زیارت به قیمت معرفت انسان است، اظهار داشت: قرآن کریم در مباحث مهمی همچون تغییر قبله، ولایت امیرالمومنین(ع) و تبلیغات دینی از واژه خشیت استفاده کرده است.

وی با تأکید بر اینکه یک انسان متدین باید در جامعه مؤثر باشد نه متأثر، تصریح کرد: فرهنگ اسلامی، فرهنگ «کُلُکُّم راعٍ و کُلُکُّم مَسؤولٌ» است، انسان نسبت به دیگران مسئولیت دارد و مورد سئوال قرار میگیرد، گسترش خوبیها و نهی از بدیها و زشتیها رسالتی بر دوش تمام متدینین است.

خبر جدید  پروازهای فرودگاه‌ بین‌المللی مشهد تا اطلاع ثانوی صورت نمی‌گیرد

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر زمانه با انسان نساخت زمانه را باید ساخت، امام عالیقدر ما، شهدای بزرگوار و جانبازان سرافراز افرادی بودند که تاریخساز شدند. ما باید در زمانه مؤثر باشیم نه متأثر، ملت ایران در این ۴۰ سال نشان دادند که میتوانند تاریخ را رقم بزنند و تحت تأثیر اراده قدرتها قرار نگیرند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز شعار حقوق بشر غرب گوش فلک را کر کرده، اما دروغی بزرگ است، اضافه کرد: دشمن میخواهد با شبهه علمی و یا شهوت عملی ما را از میدان عبودیت و دفاع از ارزشها خارج کند.

خبر جدید  حجت‌الاسلام رئیسی: شیخ عیسی قاسم پرچمدار احیای حقوق شهروندی مسلمانان بحرین است

وی ابراز کرد: «آتش به اختیار»که رهبر معظم انقلاب فرمودند، ترجمان امربه معروف و نهی از منکر است؛«آتش به اختیار» یعنیمردم اجازه ندهید در حضور شما خلاف امر خدا و ارزشها انجام شود.

رئیسی اظهار داشت: نام مبارک امام علی بن موسی الرضا(ع) محوری است که اعضاء کانونهای فرهنگی امام رضا(ع) را گردهم جمع کرده، ابتدا خودسازی و سپس جامعهسازی قرآنی رسالتی بر دوش اعضاء کانونهای فرهنگی امام رضا(ع) است.

خبر جدید  طائب در مشهد: فتنه‌ ۸۸ ملت ایران اسلامی را واکسینه کرد

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *