اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی: موسسات مالی و اعتباری آفتی برای تولید کشور بودند

رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی: موسسات مالی و اعتباری آفتی برای تولید کشور بودند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: موسسات مالی و اعتباری آفتی برای تولید کشور بودند و سال‌ها باید درد این موضوع را بکشیم.

به گزارش ایسنا، مجتبی مزروعی امروز در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در اداره‌کل جهادکشاورزی برگزار شد، اظهار کرد:  هنگامی که افراد می‌توانند پول در موسسات مالی اعتباری بگذارند و ۲۰ درصد سود بگیرند چگونه به سمت کشاورزی حرکت کنند؟ این موسسات مالی و اعتباری آفتی برای تولید کشور بودند. سال‌ها باید درد این موضوع را بکشیم، برخی از پروژه‌های خاص سودهای ۲۰۰ الی ۳۰۰ درصدی می‌دادند. این موارد آهن‌ربای شدیدی بودند که سرمایه‌ها را از بخش تولید به شغل‌های کاذب می‌آورد.

وی با بیان اینکه امروز بخش کشاورزی ما در مسیری قرار گرفته که درحال جذب سرمایه است،  افزود: در طی چهار سال گذشته تراز واردات مواد غذایی کشور به میزان ۵ میلیارد دلار مثبت شده است. یعنی از ۸٫۴ میلیارد دلار به ۳٫۴ میلیارد دلار رسیده است. اکثر این موارد هم نهاده دامی است که در داخل کشور تبدیل به ارزش افزوده می شود.

خبر جدید  ۲۸۶ محدوده معدنی خراسان جنوبی آزاد سازی می شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: علی‌رغم جوسازی‌های که می‌شود شاخص‌های اقتصادی ما در بخش تولید روبه رشد است. کارهای اصولی و اساسی زمان‌بر است.  امیدوار هستیم با تداوم کارهای اصولی و علمی بتوانیم در جهت اشتغال و اقتصاد پایدار کشور  و استان قدم برداریم.

وی گفت: سال‌ها شاهد فرار سرمایه از بخش کشاورزی به شهرها بوده‌ایم و همین موضوع باعث عقب‌ماندگی کشاورزی ما شده است. اگر واقعا در این ده سال سرمایه‌گذاری صورت می‌گرفت و مردم از فعالیت کشاورزی امنیت اقتصادی و شغلی برای خود متصور می‌شدند با این موج‌های مهاجرت مواجه نبودیم. 

خبر جدید  نگاهی به گردشگری سینمایی

مزروعی با بیان اینکه «در سال ۸۴، شش میلیون تن در کشور چغندرقند تولید وارد می‌کردیم»، تصریح کرد: به لحاظ واردات بی‌رویه شکر در سال ۸۵ بخش عمده کارخانجات ما خوابید و تولید چغندر قند از شش میلیون تن به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن در کشور رسید. در طی این مدت  در بخش چغندر قند ۱۵ هزار نفر از کار بیکار شدند. پس از روی کار آمدن دولت آقای روحانی در یک بازه سه ساله در تولید چغندرقند وضعیت بهتری پیدا کردیم.

خبر جدید  1500 لیتر، سهمیه ماهانه سوخت هر خانوار مرزی

وی ادامه داد: در خراسان رضوی و در گذشته یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن چغندر قند تولید داشته‌ایم که به ۷۰۰ هزار تن رسیده بود. در حال حاضر با وجود اینکه سطح زیر کشت ما از ۶۴ هزار هکتار به ۲۱ هزار هکتار رسیده است اما در تولید چغندرقند از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گذشته‌ایم این اقدام نتیجه این بوده که فعالیت آب و خاک ما چند برابر شده، سرمایه‌گذاری صورت گرفته و در موضوع تامین ماشین آلات، طرح‌های آبیاری تحت فشار و … تحول ایجاد شده است.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *