اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رئیس دانشگاه فرودسی: بخش‌های دولتی تمایلی به همکاری با دانشگاه‌ها ندارند

رئیس دانشگاه فرودسی: بخش‌های دولتی تمایلی به همکاری با دانشگاه‌ها ندارند

محمد کافی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم از مشهدمقدس اظهار داشت: در جلساتی با استاندار سابق قرار بر فعالیت شبکه جامع دانشگاهها به صورت سازمانیافته برای توسعه استان شده بود، استقبال بسیاری از این پروژه صورت گرفت و هماهنگیهای لازم ایجاد شد، در نهایت امور در جهت بهبود وضعیت دانشگاهها صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: از اهداف این برنامه میتوان به ایجاد جریان و ارتباط متداوم میان دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری اشاره کرد، همچنین تأثیرگذاری در توسعه دانشبنیان نیز از دیگر اهداف این بخش است، این شبکه با عنوان شبکه جامع دانشگاهها و مراکز پژوهش و فناوری استان یاد میشود.

خبر جدید  مشهد| ۳ پایگاه کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان در ورزشگاه امام رضا(ع) مستقر شد

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: بعدها به دلیل فعالیت این شبکه به عنوان مؤسسه مردم نهاد با نام مؤسسه فرهیختگان شهرت گرفت، باید زمان زیادی را برای تحقق این هدف صرف کرد، این امر در چهار سال ابتدایی از پیشرفت خوبی بهره مند بود، همکاریهای متعددی در این بخشها انجام شده است.

وی تصریح کرد: در کارگروههای متعددی شرکت کردیم و اقدامات مختلفی در این باره انجام شد اما هنوز به نتیجه مورد نظر نرسیدیم، شورای عالی تشکیل شده و باشگاه صنعت و دانشگاه شکل گرفته شد اما هنوز راه زیادی تا جایگاه مطلوب وجود دارد.

خبر جدید  برخی جاده‌های استان خراسان رضوی مه‌آلود است

کافی خاطرنشان کرد: در دانشگاه فردوسی مسائلی مانند مدیریت و بهرهبرداری حائز اهمیت واقع شده و نهاد مربوطه همیشه پای کار بوده است، همچنین اعزام رئیس دانشکده کشاورزی به شهرستانهای مختلف و هماهنگی و همکاری با سازمانهای جهاد کشاورزی از اقدامات اخیر این نهاد بوده است.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد: باید رسالت دانشگاه را مورد بررسی قرار داد، دانشگاهها وظیفه آموزش به افراد جهت محرمیتزدایی در مناطق محروم و حاشیه شهر دارند، تاکنون دانشگاه تعاملات متعددی با جامعه برقرار کرده و مؤثر واقع شده است.

خبر جدید  مقصد ۵۰ درصد قطارهای نوروزی مشهدمقدس است

وی ادامه داد: در حال حاضر شرکتها و دفاتر بسیاری در مرکز نوآوری دانشگاه به فعالیت میپردازند، تاکنون بخش دولتی همکاری به سزایی با دانشگاه نداشته و توجهی به برنامههای ما نداشته است، باید مدیران و مسئولان دولتی پای کار بیایند.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *