اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت مردم در نظام است

راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت مردم در نظام است

به گزارش خبرگزاری موج از مشهد، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی اظهار داشت: راهپیمایی ۲۲ بهمن نمایش قدرت مردم در این نظام و پایمردی مردم در این نظام است؛ این راهپیمایی بزرگترین عبادت است و آیه ۱۲۰ سوره توبه نیز نص صریحی است که براساس آن این راهپیمایی را توجیه می‌کند. هیچ چیز مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن، کفار را به غیض و غضب نمی‌آورد و آمریکا از دو ماه قبل در این زمینه فعال است.

وی با بیان این که کلام ما در خطبه اول درباره شیطان شناسی از قرآن بود، اظهار کرد: در مورد شگردهای شیطان در گمراهی انسان که تزیین و آرایش است، مباحثی مطرح شد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه راهبرد اصلی شیطان وسوسه است گفت: ذات مقدس خداوند شیطان را با دو صفت وسواس و خناس معرفی می‌کند و کار شیطان وسوسه است و در مورد انسان نیز خداوند می‌فرماید شیطان انسان را وسوسه کرد و وسواس جریان فکری نامرئی غیرمحسوس است که وجود انسان را فرامی‌گیرد و حالت تردید به انسان دست می‌دهد.

علم‌الهدی گفت: وسوسه راهبرد شیطان است اما شیطان چه زمانی سراغ این راهبرد می‌رود؟ آیا همه را وسوسه می‌کند؟ شیطان در ۵ گردنه مقابل انسان را می‌گیرد گردنه نخست گردنه کفر است زمانی که فطرت خداپرستی در جوانی شکوفا می‌شود و می‌خواهد به خدا توجه کند، شیطان به سراغش می‌رود و جلوی باورمندی یک جوان را نسبت به خدا می‌گیرد.

خطیب جمعه مشهدمقدس ادامه داد: گردنه دوم، شرک است شیطان به سراغ انسان می‌رود و خدایی که باور کرده برای این خدا، شریک ایجاد می‌کند انسان یا با دل مشرک می‌شود و یا با مغز شرک را در دل انسان ایجاد می‌کند. در زندگی و سرنوشت انسان، شیطان رسوخ می‌کند و انسان را وسوسه می‌کند که به دنبال ثروت و قدرت باشد و انسان را به سمت گناه کبیره سوق می‌دهد و شهوت و دزدی را در نزد انسان آرایش و تزئین می‌کند.

خبر جدید  توزیع صلواتی یک وعده پخت نان یک نانوایی در بردسکن

علم‌الهدی افزود: همچنین شیطان سعی می‌کند سپس گناهان صغیره را در نزد انسان تزئین کند گناهانی که به‌نظر خودش ناچیز است اگر هم از تمام اینها نومید شد و نتوانست انسان را مشرک و کافر کند آن وقت به سراغ وسوسه می‌آید. این وسوسه عمدتاً در جایی به‌کار می‌گیرد که انسان کافر و مشرک نشده و مبتلا به گناه کبیره نیز نشده و اعتیادی به گناه صغیره نیز پیدا نکرده است.

عملیات والفجر ۸تمام معادلات جهان را بر هم زد

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی در ادامه با اشاره به سالروز فتح افتخارآمیز رزمندگان اسلام در عملیات والفجر ۸ افزود: نقش اولیه و اصلی را در این عملیات، حفاظت و اطلاعات ایفاد کرده و امروز به عنوان روز حفاظت و اطلاعات لقب گرفته است. در این عملیات افتخارآفرین توانستند قدم در سرزمین دشمن بگذارند و شهر فاو را فتح کنند و این عملیات، تمام جریانات نظامی کره زمین را شگفت‌زده کرد.

علم الهدی خاطرنشان کرد: در ایام دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب مقدس اسلامی هستیم و حال و هوای کشور و جامعه ما جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی فراگرفته و این سی و نهمین فجر انقلاب است و قدم در ۴۰ سالگی انقلاب می‌گذاریم، انقلابی که به صورت یک انسان ۴۰ ساله به اوجی از کمال و قدرت رسیده است.

وی افزود: امروز برای نسل سوم و چهارم انقلاب، شناخت سه مطلب قابل توجه است مطلب اول شناخت ماهیت این انقلاب است آنچه در روایت صدا و تصویر در سالگرد پیروزی انقلاب منعکس می‌شود را اگر در نظر بگیریم باید بگوئیم بخشی نیز فشارهای اقتصادی و سیاسی آن دوران را ندیده‌اند و حتی نسلی امام را زیارت نکرده و هشت سال دفاع مقدس را درک نکرده‌اند و برای این نسل شناخت ماهیت انقلاب ضرورت است.

اصل انقلاب ما تطبیق رضای مردم و رضای خدا بود

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه اصل انقلاب ما تطبیق رضای مردم و رضای خدا بود تصریح کرد: مردم چیزی را خواستند که خداوند نیز همان را خواست و در راستای تحقق آن مردم با سینه خشک در مقابل گلوله داغ رفتند و مردم به عنوان دین خواهی و خداخواهی و عشق به اهل بیت پیامبر و امام زمان(عج) وارد این عرصه شدند.

خبر جدید  لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ماندگاری گردشگر در کلات نادری

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما دو پایه دارد پایه نخست مردم هستند مردم این انقلاب را خواستند و آن را ایجاد کردند و پای آن نیز هستند و پایه دوم انقلاب امداد غیبی خداوند متعال است و لذا ۴۰ سالگی انقلاب فرارسید و دشمن نتوانست حریف این انقلاب ما در دنیا شود.

آیت الله علم‌الهدی با بیان اینکه دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در این ۴۰ سال هر چه توانست با انقلاب ما جنگید افزود: آمریکا جلوی قضیه بود اما پشت سرش جریان الحادی غرب و شرق بود که در طول این ۴۰ سال هر چه داشتند آن را به‌کار گرفتند و در تمامی صحنه‌ها نیز شکست خوردند و حتی مجبور شدند مزدور خود را براندازی کنند و در تمامی فتنه‌ها، با سیل خروشان مردم روبه‌رو شدند و در تمامی حرکات نیابتی و تکفیری که بر ما و اطراف ما تحمیل کردند با شکست مفتضحانه روبه‌رو شدند و تحریم‌های اقتصادی یکی پس از دیگری با مقاومت مردم روبه‌رو شد.

وی تصریح کرد: در این ۴۰ سال رشد و آبادانی داشتیم و بعد از تخریب ۸ سال جنگ تحمیلی، تمام اینها را داشتیم علی‌رغم اینکه هدف و اراده دنیا چیز دیگری  بود این ماهیت و روند انقلاب اسلامی ما در این ۴۰ سال بود. چرا باید نومید شد؟ چرا با یک مشکل اقتصادی که دشمن به وجود آورده باید نومید شویم و بگوئیم روند، اصلاح ناپذیر است؟ این مملکت در جنگ اداره شود و تمام اصول این مملکت در جنگ اداره شد و کجای کره زمین یک کشور توانسته با همه چیزش اداره شود؟

خطیب جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه عامل این اداره، پایمردی مردم بوده است افزود: دشمنی داریم که جز با نابودی ما راضی نمی‌شود در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، جان بولتن رهبر ایران‌ستیزی در آمریکا، گفت رئیس جمهوری می‌خواهیم که اجازه ندهد ایران سالروز تولد چهلمین سال انقلابش را بگیرد و خودش و رئیس جمهورش و تمام کیانشان، به خاک مذلت نشستند و ما وارد چهلمین سال عمر این انقلاب شدیم.

خبر جدید  تولیت آستان قدس رضوی از طرح توسعه حرم مطهر رضوی بازدید کرد

دشمن به فکر جدایی مردم از انقلاب است

آیت الله علم‌الهدی افزود: این دشمن ما است و به کمتر از نابودی ما راضی نمی‌شود دشمن فهمیده که این انقلاب دو پایه دارد و درصدد است این دو پایه را متزلزل کند و به همه چیز برسد و درصدد است این دو پایه را نابود کند تهاجماتی که ضد ارزش‌های دین صورت می‌گیرد و تهاجماتی که در رسانه‌هایش مانور می‌دهد و تهاجمی که به نهاد مقدس امامت جمعه صورت می‌دهد و متاسفانه در داخل هم یک عده جریانات سیاسی و رسانه‌های داخلی خواسته و ناخواسته با آن همراه می‌شوند و به اسم حمایت از شادی جوان از آن حمایت می‌کنند و اینها به حمایت دشمن است و می‌خواهند دین را از مردم بگیرند.

وی گفت: دشمن می‌خواهد اهمیت و صلابت دین را از میان ببرد و بی‌دینی را در کشور عادی کند و دلارهای خود را برای این مهم خرج می‌کنند جریان‌های سیاسی کاسبی نیز در کشور راه افتاده‌اند و از این جریانات حمایت می‌کنند و این یک آسیب است. از سوی دیگر در فکر جدایی مردم از انقلاب هستند و مسئله وابستگی به انقلاب و نظام را در برخی مجامع آکادمیک به عنوان جریان ضدارزش نشان می‌دهند. مردم از دین طلبکار نیستند بلکه از منتخبان خود طلبکار هستند.خوشبختانه تاکنون شکست خورده‌اند و هر آشوبی را راه انداختند، سیل خروشان مردم هم به دشمن تودهنی زد و هم شگرد شیطان را براندازی کرد.

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *