اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

راه اندازی مخزن بلوک های پارافینی برای تسهیل پژوهشها

راه اندازی مخزن بلوک های پارافینی برای تسهیل پژوهشها

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بلوک هایراه اندازی مخزن بلوک های پارافینی برای تسهیل پژوهشها پارافینی بافتی به صورت سیستم ریلی در محل زیست بانک این دانشگاه راه اندازی شده که این نوع سیستم قفسه بندی بر اساس شکل ساختاری برای استفاده بهینه از فضا و ایجاد امنیت بایگانی نمونه های پژوهشی قابل استفاده است.

دکتر محسن تفقدی افزود: در این سیستم دسترسی کاربر به نمونه های پژوهشی تسهیل شده و یافتن یک نمونه از بین هزاران نمونه ذخیره شده، به آسانی امکان پذیر است.

وی گفت: زیست بانک دانشگاه علوم پزشکی مشهد با داشتن ظرفیت و امکانات لازم برای ذخیره سازی نمونه ها به اشکال گوناگون و در دماهای مختلف، این امکان را برای محققین فراهم کرده است تا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت و پشتیبانی، نمونه های حاصل از پژوهش های خود را با اطمینان ذخیره سازی کنند.

تفقدی افزود: تأسیس زیست بانک ها دسترسی به نمونه های بیولوژیک را تسهیل می سازد و با وجود زیست بانک می توان تعداد بسیاری از نمونه ها را یکجا گردآوری نمود و نمونه را با دیگران به اشتراک گذاشت و آزمایش های متعدد بر روی آن انجام داد یا یک آزمایش را چندین بار تکرار نمود.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: بدین ترتیب مرحله جمع آوری نمونه ها که یکی از دشوارترین مراحل انجام طرح های تحقیقاتی است، کنار گذاشته شده و پروژه های تحقیقاتی با سهولت بیشتری به انجام می رسد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیش از ۹ هزار دانشجو و ۲۳ هزار کارمند بهداشتی و درمانی هم اکنون به عنوان قطب پزشکی شمال شرق کشور مطرح است.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  ورود بیش از ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر زائر و مسافر به خراسان رضوی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *