اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رسالت تشکلهای دانشجویی مطالبه گری است

رسالت تشکلهای دانشجویی مطالبه گری است

علی رستمی روز دوشنبه در نشست تشکلهای دانشجویی تربت حیدریه افزود: مطالبات دانشجویان باید فراصنفی بوده و این قشر در معادلات سیاسی و اجتماعی نقش آفرینی بیشتری داشته باشند. دانشجویان نباید مطالبات خود را تنها به خواسته های صنفی مربوط به امکانات رفاهی و خدماتی محدود کنند بلکه باید در حوزه های سیاسی و اجتماعی نیز جریانسازی و نقش آفرینی نمایند.
وی ادامه داد: دانشجویان باید با حساسیت به مسائل بیرون از دانشگاه،‌ به دغدغه های جامعه در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی توجه داشته و همواره این مطالبات را در کنار مسائل صنفی،‌ آموزشی و رفاهی خود پیگیری کنند. در این راستا مسئولان نیز باید فضای امن و صحیح را برای پیگیری و انعکاس مطالبات فراهم کنند.
فرماندار تربت حیدریه برپایی کرسیهای آزاد اندیشی را نیز از راهکارهای توسعه دموکراسی در جامعه توصیف و بیان کرد: مسئولان دانشگاهها باید بیش از پیش فضا را برای این امر مهیا کنند. کرسیهای آزاداندیشی نباید حالت اداری و فرمایشی داشته باشند بلکه باید دانشجویان با آزادی کامل در چارچوب موازین، رعایت انصاف و اخلاق عقاید و انتقادات خود را ابراز کنند و مسئولان نیز پاسخگو باشند.
وی گفت: یکی از راهکارهای ترویج و توسعه بالندگی فکری و علمی در کشور بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزاری همین کرسیهای آزاداندیشی با موضوعات مختلف به ویژه در مسائل اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.
۳۴ استاد ثابت و ۱۸۰ استاد مدعو عهده دار آموزش دو هزار و ۵۰۰ دانشجوی ۲۷ رشته تحصیلی دانشگاه تربت حیدریه هستند. مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۷۰۷۹/۱۸۵۸

خبر جدید  چهار دفتر تسهیل گری امور محله در تربت حیدریه فعال است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *