اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

رشد سطح فرهنگی عقب‌مانده‌ترین اقوام عرب با اخلاق پیامبر(ص)/ به بازنگری صحیح تمدن اسلامی نیاز داریم

رشد سطح فرهنگی عقب‌مانده‌ترین اقوام عرب با اخلاق پیامبر(ص)/ به بازنگری صحیح تمدن اسلامی نیاز داریم

گروه معارف: رئیس جامعه المصطفی(ص) العالمیه مشهد بیان کرد: اگر بتوانیم اسلامی که پیامبر اکرم(ص) برای تحققش رنج‌ها کشیده‌اند را تبیین کنیم، جامعه و تمامی افراد آن به کمالات دست می‌یابند. پیامبر(ص) با همین ارزش‌های اخلاقی توانست عقب‌مانده‌ترین اقوام عرب حجاز را به بالاترین سطح فرهنگ برساند.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمد حسین مهدوی مهر، رئیس جامعه المصطفی(ص) العالمیه مشهد،  امروز هشتم آذر ماه در افتتاحیه همایش بین‌المللی «بازخوانی تمدن اسلامی جهان شهر معنوی» در مجتمع فرهنگی آفتاب اظهار کرد: اسلام پیشرفته‌ترین نسخه دین در دستگاه الهی است.

وی ادامه داد: تعالیم اسلام برترین تعالیم، قرآن به عنوان مستحکم‌ترین کلام، اسلام به عنوان شریعت و دین پایانی و پیامبر ما به عنوان اشراف مخلوقات و آخرین پیامبر است.

اسلام برترین و فراگیرترین دین

مهدوی‌مهر افزود: برخلاف ادیان گذشته که جهان شمول نشدند، اسلام همه دنیا را فراخواهد گرفت و برای ابدیت توسعه خواهد داشت. اسلام برترین و فراگیرترین دین است.

خبر جدید  مقام آوردن در مسابقات قرآن پایان کار نیست/ فراهم بودن همه اسباب قرآنی در مشهد

 رئیس جامعه المصطفی(ص) العالمیه مشهد با اشاره به این که محتوای اسلام پاسخگوی همه اعصار است، ابراز کرد: مجذوب‌شدن به فرهنگ غرب و بیگانه، نشان‌دهنده این است که ما در مقام عمل و اعتقاد، به این باور نرسیده‌ایم که اسلام برترین دین است.

وی بیان کرد: ما میراث‌دار پیشرفته‌ترین دین هستیم، ولی مجذوب فرهنگ‌های دیگر شده‌ایم که نتیجه آن بی‌هویتی و دوگانگی در شخصیت و مشکلاتی است که جامعه اسلامی اکنون با آن درگیر است.

مهدوی‌مهر گفت: بازیچه‌شدن کشورهای اسلامی برای مطامع استکبار جهانی بخشی از این بی‌هویتی امروز جوامع است. امروز استکبار جهانی برای رسیدن به نیات پلید خود از  اسلام و دوگانگی هویتی مسلمانان استفاده می‌کنند؛ امروزه کسانی که مسلمانان را می‌کشند به ظاهر مسلمان هستند.

وی اظهار کرد: استکبار جهانی برای ایجاد انگیزه فروشِ اسلحه به کشورهای اسلامی، آنان را از یکدیگر می‌ترسانند تا از خوف هم اسلحه خریداری کنند و با این کار، هزینه‌های به گردش در‌آمدن چرخه اقتصادی کشورهای مستکبر را با فروش این اسلحه‌ها در کشورهای اسلامی پرداخت کنند.

خبر جدید  اسکار گردشگری در راه است

مهدوی‌مهر با تأکید بر اینکه اسلام هراسی تنها مخاطبش یهود و مسیحیت نیست، گفت: اسلام هراسی برای خود مسلمانان است.

اندیشه استکبار جهانی، حذف فیزیکی جمعی از مسلمانان است

رئیس جامعه المصطفی(ص) مشهد با اشاره به اندیشه منحوس استکبار جهانی، ابراز کرد: اندیشه باطل کشورهای مستکبر، حذف فیزیکی جمعی از مسلمانان است؛ موضوع میانمار به رغم سنگین بودن و فشار زیادی که به عواطف بشری آورده و جامعه جهانی نیز در مقابل آن سکوت کرد یه موضوع قومی بود.

وی بر ضرورت بازنگری صحیح نسبت به تمدن اسلامی و توجه به آورده‌ها و ارزش‌های مورد تأیید پیامبر اکرم(ص) تاکید کرد و ادامه داد: خیلی طبیعی است کسانی که از حاکمیت اسلام ضربه می‌خورند برای سقوط این حاکمیت نقشه‌ها کشیده و سناریوها مطرح می‌کنند.

رشد سطح فرهنگی مردم با اخلاق پیامبر(ص)

وی تشریح کرد: اگر بتوانیم اسلامی که پیامبر اکرم(ص) برای تحققش رنج‌ها کشیده‌اند را تبیین کنیم، جامعه و تمامی افراد آن به کمالات دست می‌یابند. پیامبر(ص) با همین ارزش‌های اخلاقی توانست عقب‌مانده‌ترین اقوام عرب حجاز را به بالاترین سطح فرهنگ برساند.

خبر جدید  اجرای ویژه برنامه های بزرگداشت شهید بهشتی در خراسان رضوی

رئیس جامعه المصطفی(ص) العالمیه مشهد بیان کرد: این گونه همایش‌ها، متفکرین واندیشمندان را درگیر خود کرده و این خود به خود نشان‌دهنده ترویج معارف و کمالاتی است که در بعثت پیامبر(ص) خود را نشان داده‌ است.

وی با تأکید بر فلسفه بعثت پیامبر ابراز کرد: پیامبر(ص) مکارم اخلاقی را در جایی به نمایش گذاشت که هیچ بو، رنگی و تصویری ازمکارم اخلاقی حتی در اذهان‌شان وجود نداشت.

مهدوی مهر در پایان گفت: ما به عنوان رسالت‌به‌دوشان نبی مکرم اسلام(ص) و حامی آن تفکر ناب در این مسیر وظیفه تبیین و بازخوانی این تمدن ناب اسلامی را داریم.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *