اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رفع تداخلات اراضی منجر به حذف زمین خواری در کشور می شود

رفع تداخلات اراضی منجر به حذف زمین خواری در کشور می شود

حسین امیرحیدری روز دوشنبه در حاشیه همایش مدیران امور اراضی استانهای سراسر کشور در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اجرای این طرح و تثبیت روشن مالکیت دولت و اشخاص بر زمینها و نیز صدور سند برای آنها تعرض و تصرف زمینهای ملی در سطح کشور کمتر شده و در نهایت با اجرای کامل آن این معضل رفع می شود.
وی ادامه داد: با صدور سند برای همه زمینهای دولتی و کشاورزی مردم، تصرف آنها غیرممکن شده و کنترل زمینهای ملی نیز با سهولت بیشتر صورت می گیرد. تاکنون برای حدود هفت میلیون هکتار زمین کشاورزی نقشه حدنگار و کاداستر تهیه و ۱۰۰ هزار هکتار از این وسعت به واحدهای ثبتی برای صدور سند معرفی شده است.
معاون سازمان امور اراضی کشور گفت: اجرای طرح رفع تداخلات اراضی کشاورزی از سال ۱۳۹۴ در سطح کشور آغاز شده و تاکنون از مجموع هفت میلیون هکتار زمین دارای نقشه حدود ۳۵۰ هزار هکتار به عنوان زمین شخصی تثبیت و قطعی شده است. این میزان تثبیت زمین برای مردم موجبات افزایش بهره برداری کشاورزان و فراهم شدن زمینه افزایش تولیدات را در این بخش فراهم می کند.
همایش مدیران امور اراضی استانهای کشور با هدف بررسی روند اجرای طرح رفع تداخلات اراضی، در مشهد برگزار شد. طرح تداخل اراضی کشور به منظور شتاب در صدور اسناد مالیکت برای زمینهای کشاورزی با تعیین مالکیت دولتی و شخصی زمینهای کشاورزی و رفع اختلافات در این حوزه اجرا می شود.
۷۴۹۶/۱۸۵۸

خبر جدید  عملکرد باری و مسافری راه آهن در سال 97 افزایش یافت


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *