اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رفع خطر از ۴۰ نقطه آسیب‌زا در نقاط مختلف شهر کاشمر

رفع خطر از ۴۰ نقطه آسیب‌زا در نقاط مختلف شهر کاشمر

مسئول خدمات شهری شهرداری کاشمر گفت: در راستای اجرای احکام بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری، ۴۰ نقطه آسیب‌زا در نقاط مختلف شهر کاشمر رفع خطر شدند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی صمیمی در بازدید از وضعیت مناطق فرسوده شهر کاشمر گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها اتخاذ تدابیر مؤثر برای حفظ شهر از خطر سیل، حریق و رفع خطر از بناها و دیوارهای شکسته و خطرناک و به عبارت کلی، رفع خطر از هر نوع  اشیای آسیب‌زا برای سلامت شهروندان است.

وی عنوان کرد: در زمستان و بهار امسال شاهد بارندگی‌های خوبی در شهرستان بودیم که این بارندگی‌ها باعث خطرآفرینی بعضی از منازل قدیمی برای شهروندان شده بود که طبق قانون برای رفع خطرهای مندرج در بند۱۴ ماده ۵۵، کارشناسان شهرداري پس از بازديد و گزارش مأموران فنی به مالكان اماكن موردنظر، ابلاغيه‌های قانونی را تحويل و همچنين در محل ملك بنر اطلاع‌رسانی نصب می‌شود و پس از پايان مهلت قانونی و عدم اقدام مالك، پس از اخذ حكم قضايی نسبت به تخريب و رفع خطر اقدام می‌شود.
 
مسئول خدمات شهری شهرداری کاشمر عنوان کرد: در همين خصوص طی اقدامی۴۰ بنا از املاکی که دارای دیوار شکسته و ساختمان‌های فرسوده که خطر جانی برای عابران و وسایل نقلیه در سطح شهر داشته شناسایی و پرونده‌های مربوطه با طی مراحل قانونی تشکیل گردید.

خبر جدید  پارکینگ‌های الیت برای اهداکنندگان خون رایگان می‌شود

وی اظهارکرد: بناهای خطرساز در محلاتی همچون قائم، ۱۷ شهریور، نیازمند، سلمان فارسی، سلطانیه، مدرس و… قرار داشتند که گاهی در یک میلان بیش از دو دیوار و یا ساختمان مخروبه تخریب شد.

صمیمی گفت: بناهای زیادی در بافت‌های قدیمی شهر کاشمر فرسوده و مخروبه است، نفوذ ناپذیری، ناپایداری بافت‌‎های فرسوده مشکل عمده این بافت‌‎ها محسوب می‎شود، به همین سبب بافت‌های فرسوده آماده تخریب هستند که باید قبل از هر حادثه‌ای از این مسئله جلوگیری کنیم، بر همین اساس باید مالکان املاک مخروبه جهت رفع معضلات موجود همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند که با مساعدت شورای‌شهر و شهرداری در خصوص تجدید بنا در بافت‌های فرسوده تسهیلاتی در نظر گرفته شده و شهروندان با مراجعه به شهرداری از این تسهیلات برخوردار می‌شوند.

خبر جدید  جناح‌بندی سیاسی برای پاسدار حرام است

وی اظهار کرد: در بافت فرسوده کوچه‌های کم‌عرضی وجود دارد که اگر اتفاق ناگوار در این محلات رخ دهد، امدادرسانی به ساکنغان آن‌ها بسیار سخت خواهد بود.

صمیمی با بیان این‌که با تغيير تركيب بافت فرسوده، امدادرساني در اين محدوده آسان‌تر شده و مقاومت ساختمان‌ها نيز در برابر زلزله و سوانح طبيعی افزايش می‌يابد، بیان کرد: با نوسازی بافت فرسوده، املاك این منطقه ارزش‌افزوده پيدا كرده و سود بسياری نصيب مالكان می‌شود.

وی گفت: علاوه‌بر این زمانی كه ساختمان‌های جديد در اين بافت شكل گيرد، تركيب بافت تغيير كرده و علاوه‌بر افزايش امنيت، بسياري از مشكلات فرهنگی و اجتماعی كنونی اين بافت‌ها كاهش پيدا می‌كند.

صمیمی ادامه داد: وضعیت بافت فرسوده شهر، خانه‌های خشت و گلی قدیمی و مناطق حاشیه شهر که در آن‌ها ساخت و سازهای خلاف و غیر اصولی همانند منطقه حسین‌آباد ، بهشتی و گوهر انجام شده و مقاومت کافی را ندارند نگران کننده است، از سویی عرض فوق‌العاده کم معابر در این مناطق موجب شده خدمت‌رسانی به این مناطق در مواقع بحرانی همانند زلزله بسیبار مشکل باشد.

خبر جدید  در نوشته‌های دانشجویی شاهد ضعف تألیفیم/دانشجو نباید از کلمات سخیف استفاده کند

مسئول خدمات شهری شهرداری کاشمر از وجود ۳۰۲ هکتار بافت فرسوده در شهر کاشمر خبر داد و گفت: اکنون در کاشمر ۹ سکونت‌گاه غیر رسمی وجود دارد که حسین‌آباد با ۴۱٫۳ هکتار به عنوان بزرگ‌ترین سکونت‌گاه غیر رسمی این شهر است و بالاترین جمعیت حاشیه‌نشینی را دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نفر در مناطق حاشیه‌نشین کاشمر زندگی می‌کنند، همچنین از ۳۰۲ هکتار بافت فرسوده شهر کاشمر ۹۱ هکتار را بافت فرسوده میانی شهر، ۸۵ هکتار بافت فرسوده روستایی شهری، ۶۰ هکتار بافت فرسوده واجد ارزش تاریخی و ۶۸ هکتار بافت فرسوده حاشیه شهری تشکیل می‌شود.
انتهای پیام
منبع :: رفع خطر از ۴۰ نقطه آسیب‌زا در نقاط مختلف شهر کاشمر

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *