اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

روزانه ۴۵۰۰ گاری زباله در مشهد ضدعفونی می‌شود

روزانه ۴۵۰۰ گاری زباله در مشهد ضدعفونی می‌شود

شعار سال: علیرضا صحرا گرد اظهارکرد: در گذشته همواره برای ضدعفونی کردن گاری‌های جمع آوری زباله از آهک پاشی استفاده می‌شد که این موضوع اثرات بسیار مخربی برای محیط زیست و فضا‌های سبز شهری ایجاد می‌کرد.
وی افزود: در همین راستا و به منظور کاهش اثرات مخرب زیست محیطی استفاده از آهک، از بهمن ماه سال ۹۸ فرایند آهک پاشی به طور کامل در ضدعفونی گاری‌های جمع آوری زباله حذف شد و هم اکنون از ماده‌ای سازگار با محیط زیست به نام “جرمی ساید” استفاده می‌شود.
صحراگرد ادامه داد: این ماده سازگار با محیط زیست، ویژگی‌هایی نظیر غیر سمی و غیر سرطان زا بودن، قدرت ضدعفونی بالا و بدون اثر خورندگی، موثر برکلیه عوامل بیماری‌زای میکروبی، قارچی و ویروسی و قدرت اثربخشی بالا حتی در محیط‌های آلوده را دارد.
وی تصریح کرد: استفاده از این ماده مخصوص، در ایام شروع کرونا توانست تا حد قابل قبولی انتشار ویروس کرونا در سطح شهر را مهار کند و بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در این ایام، علاوه بر گاری‌های جمع آوری زباله، معابر و پیاده رو‌های مجاور مراکز درمانی و بیمارستانی نیز روزانه دو نوبت با جرمی ساید ضدعفونی می‌شوند.
مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر علاوه بر ضد عفونی روزانه، این مخازن در هر هفته دو الی سه نوبت توسط دستگاه مخزن شو به طور کامل شستشو می‌شوند و برنامه‌ریزی شده است تا به محض پر شدن زباله در این مخازن، فوراً تخلیه شوند.

خبر جدید  دشمن سفره ما را هدف قرار بدهد، سفره‌مان را جمع می‌‌کنیم

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شهرآرانیوز، تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۴۵۴۹۱، shahraranews.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *