خراسان ما
خراسان ما

رونق تولید با ایجاد اشتغال محقق می شود

رونق تولید با ایجاد اشتغال محقق می شود

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه منور رضوی برگزار شد با تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب (س) اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال هم خط حرکت را در اولین سال گام دوم انقلاب برای ما نشان دادند و وظیفه مردم و مسئولان مشخص شد.

وی افزود: این فرمایشات تنها یک سخنرانی معمولی و نصیحت نیست و سخنان ایشان تکلیف ساز است زیرا از زبان حجت امام زمان (عج) بیان شد و باید به نکته‌های خاص بیانات ایشان توجه کرده و در مسیر تحقق آن گام برداریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ما باید با استفاده از ظرفیت‌های گذشته و توجه به توانمندی‌ها مشکلات کشور را در حوزه فرهنگی و اقتصادی حل کنیم. دشمن با استفاده از فضای مجازی فرهنگ جوانان ما را به دست گرفته و ما بارها اعلام کردیم مسئولان وزارت ارتباطات پای کار بیایند و با ایجاد شبکه‌های اجتماعی بومی مشکل را حل کنند که به ان توجه نشد.

علم الهدی بیان کرد: طی چند روز گذشته قدرت سایبری کشور توانست اطلاعات گوشی تلفن همراه نامزد نخست وزیری اسرائیل را بیرون بکشد و وقتی ما این قدرت را داریم چگونه نمی‌توانیم شبکه بومی اجتماعی ایجاد کنیم؟

وی گفت: مسئولان و نمایندگان مجلس باید پای کار بیایند و متولیان ارتباطات کشور را قانع کنند تا پای کار بیایند و با تأسیس شبکه‌های بومی در فضای مجازی ما را از اسارت فرهنگی نجات دهند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اظهار کرد: مشکلات اقتصادی مردم نیز در سال گذشته زیاد بود و ارزش پول ملی کشور نیز کاهش یافت که رهبری نیز به آن اشاره کردند و ریشه این فشار اقتصادی نداشتن کار و درآمد است و جوانان ما شغل داشته باشند می‌توانند زندگی را اداره کنند.

علم الهدی تاکید کرد: در سال ۹۷ در خراسان رضوی ۱۸ هزار کارگر بیکار شده و از بیمه بیکاری استفاده کردند و مسئولان همزمان اعلام می‌کردند ما چند هزار شغل ایجاد کردیم اما از این طرف به فکر بیکار شدن عده‌ای نبودند.

وی گفت: قدرت کشور به حدی است که بدون نیاز به خارج ۴ فاز پارس جنوبی آغاز به کار کرد و برداشت ما از میدان مشترک گازی با قطر افزایش یافته و این هنر جوانان کشور بود. سال‌ها ما از میدان گازی مشترک عقب افتادیم و حالا تجربه حضور جوانان کشور را داریم و باید از آن استفاده کرده و مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: با این قدرت درست نیست بگوییم در توزیع و مدیریت گوشت در کشور مانده ایم. باید با تولید کار رونق تولید ایجاد شود و مردم نیز در این عرصه کالای خارجی را استفاده نکنند و حتی محصولات خود را نیز به خارج صادر کنیم.

کد خبر ۴۵۷۳۶۰۰


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد