امام‌جمعه مشهد گفت: رونق تولید با رونق کار میسر است، امکانات کار را به دست نیروی کار داخلی بسپارید تا با تولید کار، مسئله رونق تولید بالا بیاید. " />رونق تولید با رونق کار میسر است/ ریشه تنگناهای اقتصادی بیکاری است | اخبار مشهد خراسان ما - Part 66450
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

رونق تولید با رونق کار میسر است/ ریشه تنگناهای اقتصادی بیکاری است

رونق تولید با رونق کار میسر است/ ریشه تنگناهای اقتصادی بیکاری است

به گزارش خبرنگار گروه استانهای خبرگزاری آنا، آیتالله سیداحمد علمالهدی در خطبههای امروز نماز جمعه مشهد، به نامگذاری سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری بهعنوان سال «رونق تولید» اشاره و اظهار کرد: رونق تولید با رونق کار میسر است، باید امکانات کار را به دست نیروی داخلی بسپاریم.

وی همچنین به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و افزود: آن چیزی که همه مردم ما بهویژه قشر آسیبپذیر را در این آتش میسوزاند، تنگنای اقتصادی و معیشتی است. مقام معظم رهبری اعلام کردند دلیل این تنگنای شدید معیشتی و اقتصادی، تنها تحریم و فشار تحریم دشمن نیست، سوءمدیریت و سوءتدبیر است. بنابراین باید دید ریشه این فشار و تنگنای اقتصادی چیست.

امامجمعه مشهد ادامه داد: اکنون در خراسان رضوی، ۱۸ هزار کارگر که از بیمه بیکاری استفاده میکنند، داریم، وقتی به مسئولان اعتراض کردیم چرا ۱۸ هزار کارگر بیکار شدهاند، گفتند ما چند هزار شغل ایجاد کردیم! شغلی که ایجاد کردید برای جوان مجردی است که هنوز زندگی تشکیل نداده، شغل به دست آورده تا تشکیل خانواده دهد که البته لازم است؛ اما ۱۸ هزار نفری که بیکار شدند، یک خانواده پنج سر عائله است. ریشه این تنگنای اقتصادی، بیکاری است.

خطیب نمازجمعه مشهد بیان کرد: نمونه قدرت، عُرضه و هنر کارگر، فناور و دانشمند این مملکت را در پارس جنوبی دیدیم. عزیزان فناور ما با پشتکردن به تمام مؤسسات و دستگاههای خارجی، موفق شدند چهار فاز پارس جنوبی را بسازند. سالها به امید خارجیها از میدان گازی مشترک یکدهم برداشت میکردیم درحالیکه میتوانستیم با اتکا به نیروهای فناور خودمان، چند برابر برداشت کنیم. چهطور نیروهای صنعتگر ما توانستند ما را از نظر بهرهبرداری از میدان مشترک گازی جلو ببرند اما نمیتوانند مشکلات اقتصادی را حل کنند؟

خبر جدید  113 هزار فرصت شغلی در خراسان رضوی محقق شد

وی تأکید کرد: رونق تولید با رونق کار میسر است، امکانات کار را به دست نیروی کار داخلی بسپارید تا با تولید کار، مسئله رونق تولید بالا بیاید. مردم نیز موظف هستند دیگر جنس خارجی نخرند و کشور را بازار اجنبی قرار ندهند. باید سعی کنیم کشورهای همسایه میدان مصرف تولیدات ما بشود، این هم ابزار رونق تولید و هم رونق کار است.

انتهای پیام/۴۱۰۳/ن


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *