خراسان ما
خراسان ما

زائر پذیر بودن خراسان رضوی خدمات مضاعفی را در حوزه سلامت می طلبد

زائر پذیر بودن خراسان رضوی خدمات مضاعفی را در حوزه سلامت می طلبد

به گزارش خبرنگارمهر،محمد رضا دارابی صبح شنبه در همایش مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد:موضوعی که شهر مشهد و استان خراسان رضوی را از سایر استان های کشور متمایز می کند زائر پذیر بودن این استان و ورود بیش از ۳۵ میلیون زائر در سال است که خدمات مضاعفی را در حوزه سلامت می طلبد.

وی افزود:تلاش های مستمر فعالان حوزه بهداشت در رده ها و بخش های مختلف موجب شده است که شاخص های بهداشتی همچون کاهش مرگ و میر مادران و کودکان، افزایش امید به زندگی و توسعه پوشش واکسیناسیون در کشور رشد چشمگیری داشته باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد:حوزه سلامت حوزه بسیار پرمسئولیتی است و کوچکترین تعلل می تواند آسیب های اجتماعی زیادی به این بخش وارد کند لذا مسئولیت پذیری و وجدان کاری در این حوزه بسیار مورد اهمیت است.

وی گفت: حوزه بهداشت یکی از حوزه های وسیع و پرکار محسوب می شود که تحقق اهداف آن نیازمند همکاری های دورن و برون سازمانی است وموضوع بهداشت یکی از اولویت های دولت محسوب می شود و تلاش می شود تا با برنامه ریزی صحیح ، امر بهداشت بصورت یک امر اجتماعی در تمام ارکان جامعه نهادینه شود.

دارابی تاکید کرد:در سال های اخیر و در دولت های یازدهم و دوازدهم حمایت های خوبی از حوزه سلامت و بهداشت شده است و با اختصاص اعتبارات مناسب، خدمات بهداشتی به ویژه در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها گسترش یافته است.

وی بیان کرد:اگر نظارت خوب و دقیق و همه جانبه اجرا شود می توانیم در زمینه بهداشت موفق باشیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم ولی اگر نظارت ناکافی و ضعیف باشد افراد سودجو در این حوزه ورود پیداخواهند کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: ایجاد پرونده الکترونیک سلامت در قالب سامانه سینا یکی از اقدامات مهم و موثر معاونت بهداشت دانشگاه بوده کهاین اقدام یکی از افتخارات ما ست که به همت معاونت بهداشت دانشگاه و مستقل از وزارت بهداشت صورت پذیرفت کهاین سامانه با هدف دسترسی مردم به پرونده سلامت شخصی خود طراحی شده است .

کد خبر ۴۵۴۳۱۱۸


منبع :: https://www.mehrnews.comدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد