اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

زیرساختهای ووشو خراسان رضوی به زودی بهره برداری می شود

زیرساختهای ووشو خراسان رضوی به زودی بهره برداری می شود

محمد زحمتکش روز یکشنبه در نشست خبری تشریح فعالیتهای این هیات افزود: سکوی ووشو در ابعاد هشت در هشت متر همانند رینگ در رشته بوکس عمل می کند و محل اجرای استاندارد مسابقه ووشو است که مشهد تاکنون از آن محروم بود.
وی گفت: خانه ووشو نیز تا دو هفته دیگر تحویل هیات می شود و به محض استقرار در خانه ووشو این سکوی استاندارد، تشک مخصوص و دیگر ملحقات آن در سالن نصب و مورد استفاده تیمهای ووشو قرار می گیرد.
رئیس هیات ووشوی خراسان رضوی افزود: هزینه ساخت این سکو و تهیه تشکهای آن حدود ۸۰۰ میلیون ریال است که به زودی جهت تامین ملزومات استاندارد این سکو هزینه خواهد شد. بودجه مورد نیازبرای تجهیز خانه ووشو نیز به صورت جداگانه و حدود پنج میلیارد ریال خواهد بود.
وی همچنین به برگزاری دوره های استعدادیابی اشاره و بیان کرد: ۵۰۰ ووشوکار دختر و پسر بر اساس معیارهای فدراسیون در مسابقات شرکت کردند که از این میان چهار ورزشکار پسر و هفت دختر توسط فدراسیون انتخاب شدند.
او در خصوص المپیاد استعدادیابی کشور نیز گفت: این تعداد به همراه قهرمانان لیگ استان توسط کارشناسان و مربیان ارزیابی شده و نفرات منتخب برای المپیاد مشخص شدند که با وجود کمبود تجهیزات در استان سه مدال طلا و یک نقره توسط ووشوکاران خراسان رضوی بدست آمد.
زحمتکش با اشاره به جایگاه مناسب داوران خراسانی در کشور نیز اظهارداشت: یکی از دستاوردهای مسابقات کشوری معرفی و شناخت داوران استان بود بگونه ای که ۱۵۰ داور در خراسان رضوی فعالیت دارند و ۱۵ نفر از آنها به عنوان داوران معتبر در کشور به داوری می ‌پردازند.
سه هزار ووشوکار در ۱۰ سبک در خراسان رضوی فعالیت دارند که ازاین میان دو هزار نفر مشهدی هستند.
۳۲۲۱/۱۸۵۸

خبر جدید  قاچاقچیان مواد مخدر در شرق خراسان به هلاکت رسیدند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
برچسب‌ها: ، ، ،


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *