اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ساخت تونل قطار سریع السیر مشهد به گلبهار آغاز شد

ساخت تونل قطار سریع السیر مشهد به گلبهار آغاز شد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار روز پنج شنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی این پروژه گفت: این تونل چهار کیلومتر طول خواهد داشت و برای ساخت آن سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
هومن گریبانی در تشریح اقدامات انجام گرفته در زمینه پروژه قطار سریع السیر مشهد – گلبهار – چناران افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال ۱۳۹۱ در چهار قطعه آغاز شد
که طول مسیر قطار مشهد به گلبهار ۴۰ کیلومتر است که بخش مسیر گلبهار به چناران آن در حال بررسی در کمیته شورای عالی ترافیک کشور است و در صورت تایید نهایی و ابلاغ آن، عملیات اجرایی مربوط به زیرسازی این مسیر سال آینده آغاز می شود.
وی ادامه داد: تاکنون ۹۰ درصد عملیات ابنیه فنی و زیرسازی مسیر قطار شهری مشهد – گلبهار به جز بخش تونل این مسیر، انجام شده اما تملک یک کیلومتر از مسیر که در اختیار تعاونی حکمت وابسته به نیروی انتظامی است انجام نگرفته که امید است با توافقهای صورت گرفته و هماهنگی دستگاه قضایی این مسیر نیز به تملک درآید و گشوده شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار گفت: سهم طرف خارجی در اجرای این پروژه ۸۵ درصد و سهم کارفرما که دولت است ۱۵ درصد کل مبلغ می باشد.
مبلغ کل قرارداد ساخت این پروژه ۲۹۹ میلیون یورو است که ۱۸۶ میلیون یوروی آن از طریق فاینانس خارجی تامین می شود.
شهر جدید گلبهار با چهار هزار هکتار وسعت در ۳۵ کیلومتری شمال غربی مشهد مقدس در محور مشهد- قوچان واقع شده است.
۱۹۲۲/۷۴۸۹/۲۰۳۰

خبر جدید  خشکسالی 40 میلیارد ریال به فلفل کاران داورزن خسارت زد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *