به گزارش خبرگزاری برنا از کاشمر، حبیب الله آسوده، روز شنبه در همایش تجلیل از خیرین رابطین شبکه های نیکوکاری محله در کاشمراظهار کرد:کمیته امداد خراسان رضوی در ۹ ماهه امسال ۱۷۰۰ مسکن شهری و روستایی را ساخته و یا در حال ساخت دارد که امیدواریم این رقم به دو هزار مورد افزایش یابد.

وی افزود:در سال گذشته ۱۱ درصد از اشتغال خراسان رضوی توسط کمیته امداد ایجاد شده است و از ۱۲۹ هزار طرح اشتغال که سال گذشته در استان ایجاد شده بود حدود ۱۷ هزار مورد آن مربوط به کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد:همچنین ۱۵ درصد از دامهای تولیدی نیز توسط مجریان طرحهای اشتغال کمیته امداد در روستاها تولید و پرورش داده شده بودند که سهم به سزایی در تولید گوشت و محصولات دامی را شامل میشود.

وی تصریح کرد: از دو سال گذشته با همکاری آستان قدس رضوی و سپاه درحوزه اشتغالزایی اقدامات بسیار خوبی صورت پذیرفته است وهمچنین به صورت مشترک نیز با این مجموعه ها ۳۰۰ هزار زائر توفیق تشرف و زیارت بارگاه مقدس رضوی را پیدا کردند که در تمام مدت حضور در مشهد از تمام وعدههای غذای متبرک بهرهمند بودند.

آسوده تصریح کرد:وظیفه همه در نظام اسلامی توانمندسازی مستضعفان است و نام مراکز نیکوکاری در خراسان رضوی به مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمندسازی تغییر می کند تا پایه و اساس کشور تولید، عزت و امنیت اقتصادی شود.

وی بیان کرد:در این مراکز با رعایت بسیاری از جوانب وبا تاکید بر حفظ کرامت افراد خدمات حمایتی و معیشتی به محرومان و نیازمندان منطقه ارائه می شود و کمیته امداد بر فعالیت های صورت گرفته نظارت می کند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی افزود:در شرایط کنونی دشمن معیشت مردم را نشانه گرفته است ولی باحضور به موقع خیران و نیکوکاران ، نیازمندان تنها نخواهند ماندو بر این نکته تاکید داریم که تنها راه نجات از این فتنهها توانمندسازی افراد است.