اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ساماندهی حاشیه شهر به شهرداری مشهد واگذار می‌شود

ساماندهی حاشیه شهر به شهرداری مشهد واگذار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی شنبه شب در جلسه ستاد بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی خراسان رضوی که در دفتر استاندار برگزار شد اظهار کرد: ساماندهی حاشیه شهر به شهرداری مشهد واگذار می‌شود و دیگر دستگاه‌ها باید مدیریت شهری را در اجرای این مهم کمک کنند.

وی افزود: همچنین مسئولیت تثبیت حاشیه موجود و جلوگیری از افزایش مساحت محدوده سکونتگاه‌های غیررسمی برعهده شهرداری مشهد خواهد بود و همه دستگاه‌ها باید طبق نظر شهرداری اقدامات لازم را به انجام رسانند.

خبر جدید  نیازمند اصلاح الگوی مصرف آب در کشور هستیم

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: با تدوین طرح پهنه بندی حریم شهر، امکان مداخله در محدوده حریم و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز برای مدیریت شهری فراهم خواهد شد.

در ادامه این جلسه که با حضور مسئولان سازمان‌های متولی در حاشیه شهر همراه بود برخی مصوبات به تأیید اعضا رسید تا در حاشیه شهر اجرایی شود.

خبر جدید  ۶۰ درصد طرح های اشتغال کمیته امداد خراسان رضوی خودکفا شده اند

تعیین ساختار نحوه مدیریت روستاهای داخل حریم شهر به ویژه روستاهای بلافصل و چسبیده به محدوده شهری بر اساس بررسی‌های قبلی بین شهرداری و استانداری به فوریت پیگیری خواهد شد.

همچنین شهرداری مشهد باید در بازه زمانی ۲ ماهه تعداد ۶۶ دفتر تسهیل گری در ۶۶ محله هدف بازآفرینی سکونتگاه‌های غیررسمی مستقر کند و تشکیل دفاتر تسهیلگری طرح بازآفرینی صرفاً توسط شهرداری مشهد انجام گرفته و سایر دستگاه‌ها مجوز تشکیل دفاتر تسهیل گری را نخواهند داشت

کد خبر ۴۵۶۹۹۳۵


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  صرفه جویی در هزینه ها با استفاده از سامانه های الکترونیکی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *