اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

ساماندهی سکونتگاه های حاشیه شهر مشهد در انتظار راهکار اجرایی

ساماندهی سکونتگاه های حاشیه شهر مشهد در انتظار راهکار اجرایی

شعار سال : «علیرضا رزم‌حسینی» گفت: طی ماه‌های اخیر دو مرتبه به صورت سرزده از مناطق حاشیه شهر بازدید و با برگزاری جلسات تخصصی، راهکارهای ساماندهی شرایط موجود را بررسی کرده ایم، اما هنوز جمع بندی نهایی و نقشه راه مطمئن حاصل نشده است.

وی افزود: پیشنهاد می کنم که فرماندهی اجرای مدل بازآفرینی در بافت ناکارآمد و سکونتگاه‌های غیررسمی این کلانشهر به مدیریت سازمان بازآفرینی شهری کشور محول شده و همه دستگاه ها براساس برنامه‌ریزی کلان ملی اقدام کنند.

نماینده عالی دولت در استان خراسان رضوی عنوان کرد: اگر مدل بازآفرینی حاشیه شهر مشهد مشخص و مسوولیت هر یک از دستگاه های اجرایی در این زمینه تعیین شود، هم ما در استانداری خراسان رضوی مشارکت خواهیم کرد و هم نهادهایی مانند آستان قدس رضوی و شهرداری پای کار خواهند آمد.

خبر جدید  افزایش 117 هزار نفری شاغلان خراسان رضوی در پاییز امسال

وی گفت: ساخت واحدهای مسکونی از سوی توسعه‌گران و فروش آن ها به ساکنان حاشیه شهر شاید چندان قابلیت اجرا نداشته باشد، به این دلیل که افراد ساکن در این مناطق، از توان مالی چندانی برای خرید واحد مسکونی برخوردار نیستند و برای سرمایه‌گذار هم مشارکت در چنین پروژه هایی توجیه اقتصادی ندارد، مگر آنکه مشوق هایی ایجاد شود.

خبر جدید  اعلام آمادگی خراسان رضوی برای عقد قرارداد در زمینه انرژی خورشیدی

رزم حسینی با اشاره به سکونت حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر مشهد، تاکید کرد: برای رفع مشکلات این مناطق، باید تصمیم جدی گرفته شود تا دستگاه های اجرایی مطابق برنامه‌ریزی ها، گام‌های عملی در راستای تحقق سیاست‌ها بردارند.

وی ادامه داد: زمین های در اختیار دستگاه‌های اجرایی و شهرداری که در حاشیه شهر مشهد و سکونتگاه‌های غیررسمی واقع شده، باید شناسایی شود و در اختیار مجریان طرح بازآفرینی شهری قرار گیرد تا امکان برنامه‌ریزی برای ساخت واحدهای مسکونی فراهم شود.

خبر جدید  تدوین "مدل‌سازی پیش‌بینی آلودگی هوا مشهد" در دست اقدام است

استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: نمی خواهیم وعده ای برای ساماندهی حاشیه شهر بدهیم که قابلیت اجرایی نداشته باشد؛ باید مطابق برنامه عملیاتی و زمان بندی شده پیش رفت تا به نتایج مطلوب دست یافت.

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری برنا،تاریخ انتشار:۲۲ اسفند ۱۳۹۷،کدخبر:۸۲۳۷۶۱،www.borna.news


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *