اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سبزوار میزبان ۱۰۰ رویداد فرهنگی در ایام نوروز ۹۸

سبزوار میزبان ۱۰۰ رویداد فرهنگی در ایام نوروز ۹۸

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سبزوار در مراسم آغاز سبزوار میزبان 100 رویداد فرهنگی در ایام نوروز 98مانور امداد و نجات نوروزی در این شهرستان گفت: هدف از این اقدام معرفی آداب و رسوم دیار سربداران برای گردشگران نوروزی در چارچوب اجرای مراسم آیینی در خانه های تاریخی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی و ارائه غذاهای سنتی است.

سیدرضا حسینی افزود: در چارچوب برنامه های نوروزی همچنین اقامتگاه های بوم گردی طبس و زعفرانیه، بازارچه های روستایی و ۱۰ کارگاه صنایع دستی در روستاهای هدف گردشگری سبزوار آماده استقبال از مسافران نوروزی هستند.

وی ادامه داد: برای معرفی آثار تاریخی و طبیعی این شهرستان ۱۰۰ هزار نسخه نقشه و بروشور تهیه و تدوین شده که در طول مسیرهای جاده ای در بین مسافران نوروزی توزیع می شوند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار نیز در این مراسم گفت: با همکاری اداره آموزش و پرورش سبزوار ۴۵ مدرسه در سطح شهرستان آماده اسکان مسافران نوروزی است.
احمد برادران با بیان اینکه به منظور ارائه خدمات در شرایط اضطراری احتمالی نیز برخی مساجد و اماکن ورزشی در سبزوار برای اسکان مسافران در طول تعطیلات نوروز تجهیز و آماده شده است افزود: روزانه آماده پذیرش و اسکان حدود ۲۰ هزار مسافر و زائر بارگاه رضوی در سطح مدارس شهرستان هستیم.
شهرستان سبزوار با برخورداری از ۹۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی، شش موزه، جاذبه های طبیعت کوهستانی و کویری، بقاع متبرکه و تولید ۱۵ نوع صنایع دستی و سنتی ظرفیتهای قابل توجهی در عرصه گردشگری دارد.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  افزایش تلفات سوانح جاده‌ای در کاشمر
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *