اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سرریز شدن ۱۲ سد در استان خراسان رضوی

سرریز شدن ۱۲ سد در استان خراسان رضوی

مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت:۱۲ سد در این استان سرریز شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، رضا نوروز زاده در این رابطه اظهار داشت: در حال حاضر و با بارندگیهای اخیر۹۸۴ میلیون مترمکعب ذخیره آب سدهای استان خراسان رضوی است که ۷۴۶ میلیون مترمکعب آن مربوط به بارندگیهای از ابتدای امسال است.

خبر جدید  شیوع ۶ برابری هپاتیت C در میان کودکان‌کار/ انتقال ویروس هپاتیت از طریق خالکوبی، عمل زیبایی و حجامت در مراکز غیربهداشتی

مدیر بهرهبرداری و نگهداری از تاسیسات آبی آب منطقهای خراسان رضوی گفت: با احتساب این میزان ذخیره آب پشت سدهای خراسان رضوی در حال حاضر ۶۳ درصد است که در مدت مشابه سال قبل، این میزان ۲۲ درصد بوده و شاهد افزایش سه برابری حجم ذخیره آب هستیم.

نوروز زاده عنوان کرد: در مجموع توان ذخیرهسازی سدهای استان ما در حال حاضر یک میلیارد و ۵۷۲ میلیون مترمکعب است که بخش عمده این ظرفیت مربوط به سدهای دوستی و سدهای مشترک میان ایران و ترکمنستان است.

خبر جدید  اختصاص هزینه جشن عیدانه انجمن توسعه گردشگری چهارباغ به سیل زدگان

وی گفت: همچنین در حال حاضر ۶۵ درصد ظرفیت آب سد دوستی پر آب است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد بود. همچنین طبق آمارها در حال حاضر ۱۲ سد دراستان خراسان رضوی سرریز شدهاند که سد فریمان به تازگی سرریز شده و سد ارداک نیز در آستانه سرریز شدن است.

خبر جدید  حادثه رانندگی در سبزوار با یک کشته


منبع :: سرریز شدن ۱۲ سد در استان خراسان رضوی

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *