اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

سرمایه‌گذاری روی آموزش‌های مهارتی بازده خصوصی و اجتماعی دارد

سرمایه‌گذاری روی آموزش‌های مهارتی بازده خصوصی و اجتماعی دارد

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: سرمایه‌گذاری روی آموزش‌های مهارتی هم بازده خصوصی و هم بازده اجتماعی دارد و از هدفمند ترین سرمایه‌گذاری‌هاست که جایگاه بسیار مهمی را داراست.

به گزارش ایسنا، ابراهیم صالحی عمران امروز ۱۸ بهمن‌ماه در مراسم افتتاحیه ساختمان خوابگاه خیرساز با رویکرد «کسب و کار جوار خوابگاهی» که در محل دانشکده فنی و حرفه‌ای نیشابور برگزار شد، عنوان کرد: سرمایه‌گذاری‌هایی که در این دانشگاه صورت می‌گیرد خاص است؛ باید عینک اقتصاد را همیشه به چشم زد چرا که نگاه اقتصادی یک نگاه بسیار مهم است.

وی ادامه داد: در توسعه سیستم‌های آموزشی نیز نگاه اقتصادی بسیار اهمیت دارد و همه کشورهایی که می‌خواهند پیشرفت کنند سراغ این توسعه می‌روند.

خبر جدید  نرم‌افزار شبکه‌های توزیع توان داده و ابرسامانه‌ها رونمایی شد

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور تصریح کرد: آموزش عالی باید به صورت هدفمند سرمایه گذاری و سیاست گذاری کند؛ یکی از بهترین مواردی که آموزش عالی کشور می‌تواند هدفمند سرمایه گذاری، داشته باشد؛ سرمایه گذاری روی آموزش‌های مهارتی در آموزش عالی است که دنیا نیز پذیرفته است.

صالحی عمران با بیان این که باید به دنبال دو بازده خصوصی و بازده اجتماعی بود، اظهار کرد: بازده خصوصی یعنی کسی که در بخشی هزینه‌هایی را می‌کند، در آمدهایی نیز خواهد داشت؛ وقتی که در آمدها بیشتر از هزینه‌ها بود، سرمایه گذاری در سیستم آموزشی منطقی و اقتصادی و عقلانی است و باید صورت بگیرد. 

خبر جدید  فرماندار مشهد، معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی شد

وی افزود: اگر کشوری و دولتی در هزینه های حقوقی و آموزشی هزینه‌ای را متقبل می‌شود باید در رشد اقتصادی و تولید ناخالص و.. خودش را نشان بدهد.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری روی آموزش‌های مهارتی هم بازده خصوصی دارد و هم بازده اجتماعی و هدفمند ترین سرمایه ‌گذاری‌ها، سرمایه گذاری بر آموزش‌های مهارتی است که جایگاه ویژه‌ای دارد.

خبر جدید  کمیته رفاه سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی راه اندازی شد

صالحی‌عمران اظهار کرد: ما ۱۳۰۰ کارگاه و آزمایشگاه داریم که واقعا نیازمند بهسازی، تجهیز ، تکمیل و بازسازی هستند.زیرا مراکز فنی و حرفه‌ای جای آموزش های عملی است و نباید آموزش‌های نظری در آن‌ها ارائه شود.

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان این که همه موارد ذکر شده سرمایه گذاری می‌خواهد، عنوان کرد: ما مرکزی به عنوان تربیت مربی فنی حرفه ای نداریم که این موضوع نیز نیازمند توجه و سرمایه‌گذاری است.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *