اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سرمایه بانک توسعه تعاون به یکصد هزار میلیارد ریال افزایش می یابد

سرمایه بانک توسعه تعاون به یکصد هزار میلیارد ریال افزایش می یابد

سعید معادی روز دوشنبه در نشست مدیران ستادی و استانی بانک توسعه تعاون در مشهد افزود: در حال رایزنی بین دولت و مجلس هستیم و امیدواریم تا انتهای امسال سرمایه خود را به رقم یاد شده برسانیم.
وی با اشاره به مطالبه رئیس جمهوری مبنی بر ساماندهی و کاهش شعب بانک ‌ها اظهار داشت: چالش بانک های قدیمی وجود شعب خالی و ناکارآمد به دلیل توسعه خدمات الکترونیک است و این بانک در مجموع ۴۵۰ شعبه و باجه در سراسر کشور دارد.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های انجام شده توسط بانک توسعه تعاون گفت: مجموع تسهیلات پرداختی این بانک از سال ۸۸ تا اواخر بهمن ماه امسال بیش از ۲۸۶ هزار میلیارد ریال برای یک میلیون پرونده بوده است.
معادی افزود: از مجموع مبالغ تخصیص یافته از ابتدای سال جاری تاکنون ۷۰ هزار میلیارد ریال برای ۱۱۱ هزار پرونده پرداخت شده که امیدواریم تا آخر سال به یکصد هزار میلیارد ریال برسد.
مدیر روابط عمومی بانک توسعه تعاون با اشاره به تفکیک و تخصیص اعتبارهای پرداختی اظهار داشت: پرونده های تسهیلات اعتباری شامل صنایع ، مسکن و عمران، کشاورزی ، صنعت و معدن می باشد که بخش صنعت و معدن با اختصاص ۴۰ درصد تسهیلات در قالب ۱۳۹ هزار پرونده به مبلغ ۸۵ هزار میلیارد ریال رتبه اول و مسکن و عمران با ۵۲ هزار پرونده و ۱۲ هزار میلیارد ریال ۶ درصد اعتبارت را به خود اختصاص داده است.
وی گفت: در سال ۹۷ نیز بخش صنعت و معدن با بیش از ۲۹ هزار پرونده به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال ۵۱ درصد تسهیلات را به دست آورده است.
معادی با اشاره به فعالیت های حوزه اشتغال زایی افزود: از سال گذشته دو طرح ملی اشتغال فراگیر و روستایی، توسط بانک های کشاورزی، پست بانک، توسعه تعاون و صندوق تدبیر و امید توسط دولت به عنوان عاملیت پرداخت تسهیلات مشخص شده و مجموع طرح های مصوب بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال می باشد.
وی همچنین به طرح های انجام شده در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: رویکرد این بانک با سه محور کمک به ایجاد مشاغل، تکمیل طرح های در حال اجرا و همچنین سرمایه در گردش بانک می باشد و سیاست ما حداکثر سازی سود نیست بلکه به دنبال انجام وظیفه اجتماعی خود هستیم.
مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در راستای تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب ازابتدای سال جاری تاکنون بیش از هشت هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده که نسبت به سال گذشته ۸۸ درصد رشد داشته است.
احمد محمدی افزود: بخش صنعت و معدن با ۲۰۹۶ پرونده بیش از ۶ هزار میلیارد ریال و ۷۲ درصد تسهیلات استان را به خود اختصاص داده است.
وی اظهار داشت: همچنین این بانک به عنوان یکی از بانکهای عامل در صندوق توسعه ملی به ویژه در استان خراسان رضوی توانسته است سهم بسزایی از قراردادهای این صندوق را در بخش های مختلف که به صورت شناور است جذب کند.
وی گفت: شهرستان گناباد بیشترین درصد تسهیلات را در استان خراسان رضوی به خود اختصاص داده است.
مدیر شعبه مرکزی بانک توسعه تعاون در مشهد نیز با اشاره به تسهیلات پرداخت شده برای بازسازی بافت فرسوده اطرف حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) گفت: برای توسعه گردشگری با مشارکت بخش خصوصی و برای ساخت هتل و زائرسرای ارزان قیمت ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
امید لطفی افزود: در سال ۹۴ حدود ۱۷۰ میلیارد ریال بابت نوسازی پرداخت شده که ۹۶درصد پروژه انجام و به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
بانک توسعه تعاون در اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال که تمام سهام آن متعلق به دولت و از محل حساب ذخیره ارزی است برای تأمین منابع سرمایه ای بخش تعاون تشکیل شده است.
۲۰۳۰ / ۶۰۵۳

خبر جدید  راهکار رفع مشکلات اقتصادی اصلاح مدیریت و مبارزه با فساد است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *