اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

سرمایه در گردش نواحی روستایی از اقدامان صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک است

سرمایه در گردش نواحی روستایی از اقدامان صندوق سرمایه گذاری صنایع کوچک است

به گزارش خبرگزاری موج، محمدحسین مقیسه شنبه شب در نشست کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک های خراسان جنوبی افزود: در این زمینه با پست بانک تفاهم نامه ای منقعد کرده ایم تا بتوانیم به روستاییان خدمات ارائه دهیم. 
وی با اعلام اینکه این صندوق محل اجرای طرح را به صورت وثیقه قبول و ضمانت نامه صادر می کند، گفت: با این اقدام ۸۵ درصد ضمانت نامه های مناطق کمتر برخوردار را پوشش می دهیم. 
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اظهار کرد: در خراسان جنوبی ۹ فقره ضمانت نامه به مبلغ ۴۳ میلیارد ریال صادر و ۲۰ درخواست انجام شد که تاکنون برای ۱۳ درخواست مصوبه صادر شده و یا در حال انجام است. 
وی افزود: یکی از مشکلات مهمی که صنایع کوچک با آن درگیر هستند مساله تامین مالی است و صندوق ضمانت در حمایت از این صنایع تشکیل شده است. 

خبر جدید  برگزاری ششمین همایش تخصصی خبرنگاران آزاد خراسان رضوی در سرخس

بخش عمده ای از تسهیلات اعطایی مبتنی بر دریافت وثیقه است

مقیسه بیان کرد: به رغم اینکه بخش عمده ای از تسهیلات اعطایی مبتنی بر دریافت وثیقه است اما صنایع کوچک از ارایه وثایق به نظام بانکی به دلایل تازه تاسیس بودن و اینکه تمام سرمایه خود را صرف تاسیس کرده اند، معذور هستند. 
وی گفت: صندوق ضمانت سرمایه گذاری از سال ۸۳ برای حمایت از صنایع کوچک ایجاد شد تا با صدور انواع ضمانت نامه بتواند کسری وثیقه را نزد نظام بانکی تامین کند و در عمل سال ۸۶ نخستین ضمانت نامه سرمایه گذاری توسط این صندوق صادر شد. 
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک عنوان کرد: فراهم کردن موجبات سرمایه گذاری بخش غیر دولتی در صنایع کوچک و کوتاه کردن مدت اجرای طرح های اشتغالزا و دارای توجیه اقتصادی از اهداف این صندوق است. 

خبر جدید  500 جهیزیه به زوج‌ های نیازمند مشهدی اهدا می‌ شود

سرمایه در گردش نواحی روستایی
وی گفت: صندوق سرمایه گذاری در ۲ گروه ضمانت نامه صادر می کند که ضمانت نامه های اعتباری بانکی برای مناطق برخوردار تا ۷۰ درصد اصل سود و کم برخوردار تا ۸۵ درصد می توان صادر کرد. 

ضمانت نامه اعتبار خرید کالا واحد صنعتی را از حیث خرید بی نیاز می کند

مقیسه ادامه داد: همچنین ضمانت نامه اعتبار خرید کالا نیز وجود دارد که صندوق به واسطه این ضمانت نامه بین تولید کننده می تواند واحد صنعتی را از حیث خرید بی نیاز کند. 
مقیسه گفت: با توجه به مشکلاتی که در سنوات اخیر برای واحدهای تولیدی به وجود آمد، دادن ضمانت نامه های پیمان کاری هم برای واحدها ثبت شده بود و کارمزد این ضمانت نامه ها ۵۰ درصد کارمزدی است که در نظام بانکی دریافت می شود. 
وی با بیان اینکه اکنون با ۱۸ بانک یا موسسه مالی همکاری داریم گفت: تمامی فرایندهای به صورت الکترونیکی انجام می شود و مراحل صدور ضمانت نامه بانکی دو هفته طول می کشد و این سامانه به شفافیت و رضایت مشتریان تاکید بسیاری دارد. 
مقیسه بیان کرد: در حوزه صنعتگران بخش گردشگری می توانیم کمک کنیم و در حوزه صنایع دستی هیچ محدودیتی برای صدور ضمانت نامه وجود ندارد. 
وی افزود: واحدهای تولیدی که تحت نظر صنف ها هستند نیز می توانند از این ضمانت نامه ها استفاده کنند. 

خبر جدید   افزایش ساعت کاری قطار شهری مشهد در ایام نوروز

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *