اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سرمایه گذاری دولت در بخش پژوهش ما را به جایی نمی رساند

سرمایه گذاری دولت در بخش پژوهش ما را به جایی نمی رساند

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری بعدازظهر دوشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی اظهار کرد:تفاوت جدی اقتصاد دانش بنیان با اقتصاد نفتی در حجم قابل توجه ارزش افزوده و درآمد بالای صادراتی و سرمایه گذاری اندک آن است.

وی افزود: شرکت های فناور و استارت آپی امروز با مشکلاتی ازجمله بیمه و گمرک و غیره مواجه اند که برخی بسیار جزئی بوده وباید تلاش شود این مسائل حل شده تا محیط کسب و کار برای این بخش ها فراهم شود.

خبر جدید  استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال جاری

معاون علمی رئیس جمهور تصریح کرد: پارک های علم و فناوری فقط یک محیط کسب و کار بوده وهر فردی که ایده و اختراعی دارد در هر جای کشور و استان باید بتواند از تسهیلات و امکانات این مجموعه هااستفاده کند.

ستاری تاکید کرد:کلید حوژه پژوهش و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناوردر سرمایه گذاری بخش خصوصی بوده و ما با سرمایه گذاری دولت در بخش پژوهش به جایی نمی رسیم و وقتی نتیجه مطلوب می گیریم که به ازای هر ریال سرمایه گذاری دولت چندین برابر توسط بخش خصوصی هزینه و سرمایه گذاری شود.

خبر جدید  ۵۱۰ بیمارنیازمند به اهدای عضو خراسان رضوی تحت عمل پیوند قرار گرفتند

وی بیان کرد: سرمایه گذاری باید توسط بخش خصوصی و با استفاده از تسهیلات دولتی باشد اما نباید دولت سهام دار شود، زیرا دولت شریک خوبی برای سرمایه گذاری نیست و فقط باید در راستای درست کردن اکو سیستم کسب و کار اقدام کند.

معاون علمی رئیس جمهور تاکید کرد: امروز بسیار مهم است که سیستم اقتصاد سنتی در کسب و کار بداند که باید روی جوانان نخبه و دانش آموخته و متخصص سرمایه گذاری کند نه آنکه یک روز با فیلترینگ و روزی با قوانین دست و پاگیرجلوی آنان بایستد.

کد خبر ۴۵۰۰۸۳۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  تشکیل پرونده تخلف ارزی درخراسان رضوی بامحکومیت ۴۲۱ میلیارد تومانی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *