اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سرپرست۵۰درصد خانوارهای تحت پوشش کمیته امدادخراسان رضوی زنان هستند

سرپرست۵۰درصد خانوارهای تحت پوشش کمیته امدادخراسان رضوی زنان هستند

به گزارش خبرنگارمهر، حبیب الله آسوده سه شنبه شب در جمع خبرنگاران در کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: فوت سرپرست، طلاق، از کارافتادگی مرد خانه و بیماری سرپرست از مهمترین دلایل سرپرست بودن زنان است وبیش از ۵۰ درصد از خانوارهای تحت حمایت این نهاد دارای زن سرپرست خانوار هستند.

وی افزود:با توجه بهحساس بودن روحیه بانوان و کمتر مقاوم بودن در برابر مشکلات لذا کمیته امداد به زنان سرپرست خانوار خدمات متناسب با شرایط زندگی و مشکلات آنها را ارائه می کند تا آسیبی در خانواده ایجاد نشود.

خبر جدید  جشن بزرگ دختران مشهدی در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار شد

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد:این نهاد حمایت از خانواده های نیازمند را در تمام بخش ها انجام می دهد که به صورت ویژه کمک و هدایت زنان سرپرست خانوار در مسیر صحیح را به منظور رفع مشکلات آنها مدنظر دارد.

وی گفت:از ۱۱۱هزار و ۹۴۲ زن سرپرست خانوار، تنها ۹۸ هزار ۵۸۹ خانوار از تمام خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند و باقی آنها نیز فقط از یک و یا چند خدمت استفاده می کنند.

خبر جدید  نسبت دولت و مردم به‌هم‌ ریخته است/ ضعف مردم در مقابل بزرگی دولت

آسوده تصریح کرد:زنان سرپرست شهری نسبت به روستایی بیشترین فراوانی را دارند و۵۹ هزار و ۶۵۶ خانوار شهری و ۵۲ هزار و ۲۸۶ خانوار روستایی دارای زن سرپرست خانوار تحت حمایت خدمات این نهاد قرار دارند.

وی بیان کرد: زنان سرپرست تحت حمایت از ۱۰هزار و ۹۲۷ فرزند یتیم و ۹ هزار و ۲۷۵ فرزند محسنین سرپرستی می کنند و کمیته امداد به ازای هر یک از این فرزندان خدماتی ارائه می دهد.

خبر جدید  چرا شهردار مشهد با «مشاوران جوان» مخالف است؟

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی تاکید کرد:خدمات کمیته امداد زمان دار است و این نهاد پول توزیع نمی کند بلکه با ایجاد زمینه اشتغال و خودکفایی خانواده شاهد بروز و ظهور زنانی است که روزگاری نیازمند بوده اند اما اکنون علاوه بر استقلال مالی توانسته اند کارآفرینی کنند و افراد دیگری را به عنوان نیروی کار تحت حمایت خود درآورند.

کد خبر ۴۵۵۳۶۵۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *