اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سفر ۳۱ میلیون و۵۲۷ هزار زائر به مشهد در ۱۱ ماهه اول سال جاری

سفر ۳۱ میلیون و۵۲۷ هزار زائر به مشهد در ۱۱ ماهه اول سال جاری

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی فروزان ظهر دوشنبه در همایش خدمت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تالار همایش هتل خورشید تابان اظهار کرد: بعد از صنعت خودرو و نفت گردشگری سومین صنعت برتر دنیا محسوب می‌شود زیرا سوددهی در این صنعت در مدت بسیار کم اتفاق می‌افتد و در عین حال سرمایه اولیه نیز بازگشت سریعی دارد.

وی افزود: ۲۵۰ میلیون نفر در دنیا در صنعت گردشگری امرار معاش می‌کنند و پذیرش گردشگر در هر کشوری مدیون افرادی است که سلامت گردشگر را تضمین می‌کنند.

خبر جدید  برخی مردم و مسئولان قهرمان اتلاف منابع هستند

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی ادامه داد: گردشگری ابعاد مختلفی دارد طبیعی، تاریخی، ورزشی و مذهبی و در مشهد نیز تفاوتی بین گردشگر و زائر وجود ندارد و هر زائر یک گردشگر محسوب می‌شود.

وی گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری ۳۱ میلیون ۵۲۷ هزار نفر وارد مشهد شدند و در این بین بیشتر زائرین با استفاده از وسایل نقلیه شخصی به مشهد وارد می‌شوند که این اهمیت نظارت بر مسائل بهداشتی رستوران‌ها و اماکن بین راهی را دو چندان می‌کند.

خبر جدید  قلیانهای عربی هتلی در نزدیکی حرم مطهر رضوی جمع آوری شد

فروزان تاکید کرد: پیشانی عرصه خدمت به زائرین حوزه بهداشت و درمان است و اوج خدمت نیز رینگ ابتدایی اطراف حرم و بعد از آن ییلاقات اطراف مشهد است.

وی بیان کرد: مشهد در کشور الگوی خدمت شناخته می‌شود و بسیاری از طرح‌هایی که در مشهد و در استان اجرایی می‌شود الگویی برای اجرا در سایر استان‌ها می‌شود و نگاه بسیاری در کشور به نحوه خدمت رسانی به زائرین در مشهد است.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: امسال ۵۰۰ هزار شب اقامت در استان مهیا شده است و بیش از ۷۰۰ خانه مسافر دارای مجوز در استان فعال است و ۱۲۰ هزار تخت هتلی نیز آماده پذیرش زائرین است.

خبر جدید  برق و گاز برخی محلات کلات قطع شد/تخلیه یک محله در حاشیه مشهد

وی افزود: در سال جاری بیش از ۳ میلیون زائر خارجی به مشهد وارد شده است و خدا را شاکریم که هیچ گونه مشکل بهداشتی بوجود نیامد و ۲۷ شرکت گردشگری سلامت بر روند خدمت رسانی به گردشگران سلامت نظارت می‌کند.

کد خبر ۴۵۶۵۰۴۴


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *