اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

سناریوی دشمن درایجاد«فتنه زرد»/سبک ‌زندگی معطوف به انتخابات نباشد

سناریوی دشمن درایجاد«فتنه زرد»/سبک ‌زندگی معطوف به انتخابات نباشد

به گزارش خبرنگار مهر، سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی صبح امروز در چهارمین همایش بین المللی «تحجر و اسلام آمریکایی» در مشهد گفت: «اسلام آمریکایی» وقتی می‌بیند ملتی اینگونه مقاومت می‌کند، باید ملت را در این مسیر یا دچار «انحراف» کند، یا «انصراف».

وی با تاکید بر اینکه راه دشمن برای انصراف ملت از مقاومت «فتنه زرد» است، افزود: یک ضلع فتنه زرد این است که مسائل دسته چندم جای مسائل اصلی قرار گیرد.

جلیلی اظهار کرد: امروز  باید نشان دهیم که دین در عرصه های مختلف حرف برای گفتن دارد و با آگاهی بخشی به جوانانمان آنها را به گفتمان انقلاب مسلح کنیم.

وی با بیان اینکه امروز ما نمی توانیم نسبت به آنچه در مسیر انقلاب طی شده است بی تفاوت باشیم و وظیفه ما است که سایه به سایه حرکت انقلاب اسلامی را دنبال و آن را تقویت کنیم افزود: یکی از خطرهای حرکت ما در انقلاب اسلامی، در معرض تحریف قرار گرفتن آن است. ما باید این مسیر را هم پای انقلاب طی کنیم و سبک زندگی سیاسی خود را معطوف به انتخابات نکنیم چراکه حرکت سیاسی انقلابی و مبتنی بر آموزه های آن، مستمر و همیشگی است.

خبر جدید  آغاز طرح آرامش بهاری دربقاع متبرک داورزن

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورا عالی امنیت ملی تصریح کرد: انقلاب ما در حقیقت اجابت دعوت خدا و پیامبر(ص) از سوی مردم بود. ملت ما این دعوت را لبیک گفته و یک حیات جدید را آغاز کردند.

وی ادامه داد: در انقلاب اسلامی ایران حرکت های زیادی انجام شده و طبیعی است که چنین حرکت مقدسی مخالفان زیادی دارد و در برابر آن ساکت نمی مانند. آنچه که امروز تحت عنوان گزینه نظامی مطرح می شود اولین تلاش دشمن است تا با زور و تهدید انقلاب ایران را از سر راه بردارند. توطئه های مختلف پس از انقلاب، ترورهای متعدد، جنگ تحمیلی همه نشان دهنده بی صبری دشمنان است.

جلیلی با اشاره به اینکه امام در سال پایانی عمرشان به تفاوت دو مفهوم اسلام ناب و اسلام آمریکایی تاکید بسیاری داشتند ابراز کرد: امام خمینی (ره) معتقد بودند، آنچه که انقلاب اسلامی ایران را رقم زد اسلام ناب بود و آنچه که امروز خطر جدی محسوب می شود، اسلام آمریکایی است.

وی تاکید کرد: طبیعی است یکی از خطرهای مهم انقلاب، در معرض تحریف قرار گرفتن آن است. برای مقابله با این انقلاب دشمن دو راه را انتخاب کرده است، یکی افزودن حرکت های نظیر طالبان و داعش برای مقابله با اسلام و دیگری اینکه اسلام از محتوا به گونه ای خالی کند که تبدیل به اسلام لیبرال شود.

خبر جدید  آغاز جشنواره فروش ویژه فروشگاه‌های " شهرما "

نماینده رهبر معظم انقلاب در شورا عالی امنیت ملی ادامه داد: این حرکت های عملیاتی شد اما تنها دلیل اینکه دشمن در چند سال اخیر  نتوانست انقلاب اسلامی ایران را سرکوب کند این بود که انقلاب ما نشات گرفته از اسلام ناب بوده و امروز به یک درخت تنومند ۴۰ ساله مبدل شده است.

وی تاکید کرد: دشمن در ابتدا تصمیم داشت ما را از مبارزه منصرف کند اما موفق نشدند و دست به دامن گروه هایی نظیر تکفیری ها زد و برای همین است که ما معتقدیم داعش، پیاده نظام  صهونیستی ها است. حرکت انقلاب مستمر است و افق دراز مدت دارد و برای ادامه موفقیت و رشد آن به حوزه های علمیه نیازمندیم.

جلیلی ادامه داد: مشکل اصلی دشمنان ما با انقلاب این است که ما علاوه بر مقاومت، پیشرفت هم می کنیم و آن ها این خطر را به خوبی احساس می کنند. آنچه که اهمیت دارد وظیفه ما در برابر حفظ انقلاب است. امروز اگر موقعیتی را برای انقلاب کسب کردیم مدیون فهم صحیح شرایط، درک صحیح  و اقدام به موقع هستیم.

خبر جدید  حمایت از کالای ایرانی باید زمانبندی شده، کاهنده و مشهود باشد

وی با اشاره به اینکه دشمن امروز فهمیده است با سخت افزار نمی توانند با ما مبارزه کند افزود: راه حل دیگر آن ها استفاده از نرم افزار است. شاهدیم بیش از ۲۰۰ شبکه ماهواره ای در خصوص ایران برنامه پخش می کنند. این منطقی نیست، کشوری که بدترین تحریم ها را بر ما اعمال می کند به فکر تفریح ما باشد و شبکه های مختلف برای ما ایجاد کند.

نماینده رهبرمعظم انقلاب در شورا عالی امنیت ملی گفت: وقتی ما از اسلام آمریکایی صحبت می کنیم منظورمان ملتی است که بر مبنای آموزه های اسلام ناب حرکتی را شروع کرده و دچار تحریف شده اند.

وی تاکید کرد: دشمن می خواهد فضایی را ایجاد کند که مردم نتوانند حق را از باطل تشخیص داده و ما را از موفقیت هایی که داشته ایم مایوس کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *