اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سند چشم انداز ۲۰ ساله آستان قدس رضوی تدوین می‌شود

سند چشم انداز ۲۰ ساله آستان قدس رضوی تدوین می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام احمد مروی در اجلاس مدیران آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: سند بالادستی ما فرمایشات امام خمینی (ره) و رهنمودهای نورانی رهبر معظم انقلاب در ۲ حکمی که در این چند سال برای تولیت آستان قدس رضوی مرقوم فرمودند و خصوصاً بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: برای ایجاد تحول به دنبال سند چشم انداز ۲۰ ساله هستیم و تلاش می‌کنیم با توجه به موارد ابلاغی در حکم رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، سند ۲۰ ساله‌ای را با همکاری بخش‌های مختلف ترسیم کنیم.

وی افزود: ۷۰ سال تجربه مدیریتی و مبارزاتی مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب اسلامی جلوه کرد و ایشان وقت بسیار زیادی برای آن صرف کردند، اما آن گونه که شایسته این بیانیه بود اقدامی صورت نگرفت، ولی ما در آستان قدس رضوی با تمام توان به این بیانیه خواهیم پرداخت.

خبر جدید  سیره امام رضا(ع) الگویی برای تمام ادیان ابراهیمی است

هر جا رویکرد انقلابی وجود داشت، موفق بودیم

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در این ۴۰ سال عمر انقلاب اسلامی چون رویکرد انقلابی داشتیم در برابر تمام فشارها پیروز شدیم، هرجا رویکرد انقلابی وجود داشت ما موفق بودیم و هر جا از این رویکرد عبور کردیم زمین‌گیر شدیم.

وی تصریح کرد: ۸ سال جنگ تحمیلی، جنگ با کل دنیا بود، اما جوان گرایی و رویکرد انقلابی ما را پیروز کرد، در ۲۰۰ سال اخیر غیر از انقلاب اسلامی، هرگاه در این کشور جنگ شده، ما عقب گرد کردیم و بخشی از خاک خود را از دست دادیم اما در جنگ ۸ ساله حتی یک وجب از این خاک را از دست ندادیم، جنگی که فقط با یک کشور نبود بلکه کل جهان در مقابل ما قرار گرفت.

مروی با تأکید بر اینکه در مسائل علمی، نظامی و هسته‌ای چون رویکرد انقلابی داشتیم، پیشرفت کردیم، گفت: نزدیک کردن آرمان‌ها با واقعیت‌ها، عملکرد مبتنی بر دغدغه و نگاه «ما می‌توانیم» نشانگر رویکرد انقلابی است.

خبر جدید  ضرورت درآمدزایی مجموعه‌های اقتصادی آستان قدس درچارچوب قانون و شرع

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عملکرد جهادی، تخصص گرایی و مدیریت کارآمد از دیگر موضوعاتی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است که باید مورد توجه همه ما قرار گیرد.

وی تصریح کرد: مدیریت کارآمد، مدیریتی است که بر مبنای علم، دانش و تخصص، احساس مسئولیت و ایمان قوی باشد، اگر ایمان وجود نداشته باشد، هرچقدر هم در مسائل گوناگون رشد کنیم نشان دهنده کارآمدی نظام نیست؛ برای کارآمدی نظام باید تخصص در کنار ایمان باشد.

همه باید خودمان را مخاطب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بدانیم

مروی با بیان اینکه ما در آستان قدس رضوی در جایگاه وزارت علوم، ارشاد، کشاورزی، بازرگانی، کمیته امداد نیستیم اما کار همه آن‌ها را انجام می‌دهیم، گفت: امسال از طرف رهبر معظم انقلاب، سال رونق تولید نام گذاری شده است و ما باید تصور کنیم هیچ مرکز تولید و کارخانه‌ای وجود ندارد، خودمان را مخاطب رهنمودهای ایشان بدانیم و نگوییم دیگران باید این بیانات را انجام بدهند و ما نباید کاری انجام دهیم.

خبر جدید  پرونده پردیسبان بیش از ۸ هزار سهام دار شاکی دارد

وی افزود: از همه می‌خواهیم برای تحقق شعار سال طرح ارائه کنند و باید از هرگونه شتابزدگی در کارها پرهیز شود، گفت: ما کار با عجله انجام نمی‌دهیم و همه فعالیت‌ها باید با تأمل انجام شود، نباید بگذاریم زمان به راحتی از دست برود؛ زمان را فدای کیفیت و کیفیت را فدای زمان نمی‌کنیم.

مروی افزود: از ارائه آمارهای غیرواقعی، مبهم و دوپهلو اجتناب کنید؛ گزارش‌هایی که ارائه می‌کنیم باید شفاف و روشن باشد همچنین از مسامحه کاری، عافیت طلبی و بی‌تفاوتی پرهیز کنید، همه باید برای دستگاه متعلق به حضرت رضا (ع) دلسوز باشیم.

تولیت آستان قدس رضوی: با بیان اینکه مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی جزیره جدا نیستند، گفت: باید همکاری و هماهنگی بین تمام بخش‌ها وجود داشته باشند.

کد خبر ۴۶۲۴۵۶۷


منبع :: سند چشم انداز ۲۰ ساله آستان قدس رضوی تدوین می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *