اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سهم خراسان رضوی از بودجه ۹۸ مناسب نیست

سهم خراسان رضوی از بودجه ۹۸ مناسب نیست

حمید گرمابی روز شنبه در نشست خبری افزود: بیش از ۱۰ اصلاحیه در ارتباط با بودجه ۹۸ به کمیسیون تلفیق ارائه کرده ام و این موضوع هفته گذشته در اولین جلسه مجمع نمایندگان استان با استاندار جدید خراسان رضوی نیز مطرح شد.
وی اظهار داشت: یکی از دلایل این مشکل که در گذشته هم وجود داشته حجم قابل توجه سرمایه ای است که توسط زائران حضرت امام رضا (ع) وارد این استان می شود.
وی گفت: بودجه طرح های سفر رئیس جمهوری به نیشابور هنوز اختصاص پیدا نکرده و سهم این شهرستان در بودجه سال آینده با توجه به جمعیت و ظرفیتهای آن کافی نیست.
گرمابی با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس افزود: استانی شدن انتخابات موجب پررنگ تر شدن نقش احزاب و افزایش سطح تخصصی مجلس می شود و به نمایندگان در اجرای وظایف اصلی آنان که قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است کمک می کند.
وی همچنین اظهار داشت: هر هفته حدود ۵۰۰ بلیت پرواز برای نقاط مختلف کشور از طریق آژانسهای مسافرتی نیشابور صادر می شود اما این شهر فاقد فرودگاه است و وجود آن ضرورت دارد.
وی گفت: در این راستا ۲ میلیارد ریال برای امکان سنجی فرودگاه در نیشابور اختصاص یافته تا طرح توجیهی آن کامل شود.
گرمابی افزود: طرح انتقال و جدا شدن بخش تولید کاتالیست از شرکت اگزوز خودرو خراسان از سال ۹۳ آغاز شده که خلاف منافع مردم نیشابور است و این شرکت را به واحد زیانده تبدیل می کند لذا در حال رایزنی برای بازگشت بخش تولید کاتالیست به مجموعه اگزوز خودرو نیشابور هستیم.
وی اظهار داشت: در حالی که ۸۰ درصد کلید و پریز کشور در نیشابور تولید می شود ممنوع کردن صادرات ریالی برای این صنایع و سایر واحد های صادر کننده مشکلاتی ایجاد کرده است.
وی گفت: با توجه به بحرانی بودن وضعیت آب دشت نیشابور، نیازمند توسعه صنعتی برای حل مشکل بیکاری در این شهرستان هستیم که ایجاد ناحیه صنعتی سرولایت و طاغنکوه به طور جدی پیگیری می شود.
این نماینده مجلس افزود: با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام ۳۰ مدرسه در مناطق محروم نیشابور به تجهیزات گرمایشی مجهز شده و ۳۰۰ میلیارد ریال در قالب مشارکت اقتصادی به ۶ واحد صنعتی این شهرستان اختصاص یافت.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹ / ۶۰۵۳

خبر جدید  راه های شریانی خراسان رضوی لغزنده است


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *