اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

سه شهرستان خراسان رضوی تنها با یک درمانگاه اداره می‌شود

سه شهرستان خراسان رضوی تنها با یک درمانگاه اداره می‌شود

با وجود اینکه معاون امور درمان سازمان تأمین اجتماعی کشور در آخرین بازدید خود از درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر که در مهرماه سال جاری انجام شده بود قول ارتقاء این درمانگاه به صورت پلی‌کلینیک و همچنین شبانه‌روزی شدن آن را تا پایان سال داده بود اما متأسفانه تا این لحظه هیچ‌کدام از این وعده‌ها محقق نشده است.

به گزارش ایسنا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر امروز در جلسه‌ای که با حضور سرپرست فرمانداری در خصوص وضعیت درمانگاه تأمین اجتماعی این شهرستان برگزار شد، گفت: هرچند در سفر مدیران سازمان تأمین اجتماعی کشور به کاشمر قول‌هایی در خصوص شبانه‌روزی شدن و ارتقاء درمانگاه تأمین اجتماعی این شهر تا پایان سال داده شده بود اما تاکنون این وعده محقق نشده است.

محمدجواد یزدانی با اشاره به اینکه بیمارستان‌های کاشمر توان پاسخگویی به این حجم بیمه شده تأمین اجتماعی را ندارند، افزود: به جز خلیل‌آباد و بردسکن تنها در کاشمر ۸۰ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی داریم.

وی با بیان اینکه شاید نتوان در حوزه سازمان تأمین اجتماعی در این شهرستان بیمارستانی افتتاح کرد اما می‌شود حداقل سرویس‌دهی بیماران سرپایی را در درمانگاه انجام دهند، اظهار کرد: متأسفانه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در روزهای تعطیل سرگردان هستند و در شب نمی‌توانند از نهاد خود خدمت بگیرند.

خبر جدید  خراسان رضوی در کنترل و مدیریت تجمعات مردمی رتبه اول کشور را داشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر شبانه‌روزی شدن درمانگاه را از اولویت‌های اساسی و ضروری دانست و بیان کرد: اکنون درمانگاه ایثارگران در هر ماه به ۱۸ هزار نفر، بیمارستان ابوالفضل ۱۱ هزار نفر و بیمارستان شهید مدرس ماهیانه به ۸۰۰۰ نفر ویزیت سرپایی می‌دهد در صورتی که بیمارستان‌ها تنها وظیفه بستری دارند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی و اولیه درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر در ۲۰ سال گذشته شبانه‌روزی کردن این درمانگاه بوده است، گفت: شبانه‌روزی شدن این درمانگاه حق اولیه سه شهرستان کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن است.

یزدانی با بیان اینکه سه شهرستان کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن تنها یک درمانگاه دارند که آن‌هم از ساعت ۷ بعدازظهر تعطیل است، افزود: امیدواریم مسئولان مربوطه پیگیر شبانه‌روزی شدن این مرکز باشند.

وی با اشاره به اینکه در ایام تعطیل نیاز به درمانگاه تشدید می‌شود، اظهار کرد: وظیفه ما در اورژانس خدمات‌رسانی به بیماران بستری و بیمارانی است که اورژانسی هستند بدون شک وقتی شلوغ باشد خدمات‌دهی مطلوب کاهش پیدا می‌کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کاشمر بیان کرد: حق طبیعی ۸۰ هزار بیمه شده تأمین اجتماعی است که وقتی در هر ماه باید پول نقد بدهند و نقدترین اداره که پول می‌گیرد تأمین اجتماعی است خدمات مناسبی را دریافت کنند.

خبر جدید  آمریکا دنبال عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل است

یزدانی با بیان اینکه هرچند ۱۴ ماه از بیمه‌ها طلبکار هستیم اما اگر یک روز پول بیمه دیرتر پرداخت شود جریمه و دیرکرد زده می‌شود، گفت: حق اولیه همه است که این مسئله تحقق پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه مشکل پزشک متخصص نداریم بیان کرد: مشکل ما با تأمین اجتماعی در روزهای تعطیل، شب و ۱۳ روز عید هست که تعطیل است. اگر عید امسال سازمان تأمین اجتماعی نخواهد کمک کند نمی‌توانیم وضعیت موجود را اداره کنیم.

در ادامه مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر  گفت: در سفر معاون امور درمان سازمان تأمین اجتماعی کشور به کاشمر قول ارتقاء درمانگاه تأمین اجتماعی این شهر به پلی کلینیک داده شده که از طرف نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی پیگیر آن هستیم.

جواد پورصادق با بیان اینکه چون تعداد بیمه‌شدگان این شهرستان از گناباد کمتر بوده برای آن‌ها مجوز پلی‌کلینیک صادر شده است، افزود: در خصوص درمانگاه کاشمر قولی مبنی بر شبانه‌روزی شدن داده نشده است.

وی با اعلام اینکه ماهیانه ۱۴ هزار نفر در درمانگاه کاشمر پذیرش می‌شوند، بیان کرد: به جهت اینکه تاکنون درمانگاه کاشمر شبانه‌روزی نشده به همین خاطر در تلاش هستیم از بیمارستان تربت‌حیدریه امکانات بگیریم.

خبر جدید  یک مجموعه تاریخی در تایباد مرمت شد

 مدیر درمانگاه تأمین اجتماعی کاشمر با بیان اینکه می‌شود عمل‌های بیماران در تربت‌حیدریه انجام شود و باقی کارها در کاشمر صورت گیرد، افزود: در خصوص ارتوپد و زنان هم بدون اینکه به پلی‌کلینیک ارتقاء یابد و یا نیازی به مجوز باشد می‌شود استفاده کرد.

تعطیلی درمانگاه در ایام عید ممنوع

در ادامه سرپرست فرمانداری کاشمر با بیان اینکه درمانگاه تأمین اجتماعی نباید در ایام عید تعطیل باشد، افزود: از هم‌اکنون باید اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

مرادعلی احمدزاده با اشاره به اینکه برای خلوت شدن بیمارستان‌ها جهت رسیدگی بهتر به بیماران بستری باید تلاش کرد، گفت: هر چند  قبلا در این خصوص پیگیری‌هایی شده و مسئولان مربوطه قبول هم کردند اما چون ممکن است فراموش کنند باید مجدد پیگیری شود.

وی افزود: با توجه به اینکه بیشتر روزها مراجعه کنندگانی از خلیل‌آباد، بردسکن و برخی مواقع فیض‌آباد داریم به همین خاطر درمانگاه در ایام تعطیلات نوروز به هیچ عنوان نباید تعطیل باشد.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *