اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سومین اجلاس شورای عالی حوزه خراسان در مشهد برگزار می شود

سومین اجلاس شورای عالی حوزه خراسان در مشهد برگزار می شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام صفرعلی فتح اللهی ظهر یکشنبهدر نشست خبری سومین اجلاسیه کمیسیون های شورای عالی حوزه های خراسان گفت: ۴۷۲مصوبه در ۳۳۲ جلسه طی سه سال برای حوزه های علمیه خراسان به تصویب رسیده است.

وی افزود: از اقدامات شورای عالی تاسیس شورای تحول بوده که عمده مسائل تحولی حوزه های علمیه خراسان در این شورا مورد بررسی قرار می گیرد.

فتح اللهی در ادامه به برگزاری سومین اجلاس کمیسیون های شورای عالی حوزه اشاره و عنوان کرد: این اجلاسیه ۱۶ اسفند سال جاری در تالار قدس حرم مطهر با حضور اعضای شورای عالی برگزار خواهد شد.

خبر جدید  ایجاد منطقه مستقل فلسطین نقشه اسرائیل برای یهودی سازی قدس است

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه علمیه خراسان خاطرنشان کرد: بررسی آینده حوزه های علمیه، دست یابی به نقشه راه، تبیین رویکردهای جدید کمیسیون های شورای عالی از اهداف برگزاری این اجلاسیه خواهد بود.

وی اذعان کرد: اعضای شورای عالی حوزه خراسان با انتخاب مقام معظم رهبری منصوب می شوند که فعالیت های این شورا در حوزه جغرافیایی خراسان بزرگ است.

خبر جدید  مزار شهدای بردسکن عطرآگین شد

مسئول دبیرخانه شورای عالی حوزه خراسان به مصوبه های این شورا اشاره و عنوان کرد: حوزه آموزش، اجتماعی و سیاسی، خدمات حوزوی و احیای موقوفات از مهم ترین مسائلی بوده که تاکنون درباره آن ها تصمیم گیری شده و چندی قبل نیز تفاهم نامه مشترکی بین شورای عالی خراسان و قم منعقد شد.

فتح اللهی فعالیت های شورای عالی حوزه را مربوط به سیاست گذاری کلان حوزه های علمیه دانست و گفت: در بحث ساختاری تفاوت های خوبی نسبت به گذشته صورت گرفته که از این فعالیت های می توان به ایجاد معاونت پژوهش وتبلیغ که تا قبل از وجود نداشته اشاره کرد که این موضوعات خروجی های جامعی در حوزه های علمیه خراسان داشته است.

کد خبر ۴۵۴۴۶۷۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

خبر جدید  کارگران در خط مقدم مقابله با جنگ اقتصادی دشمن قرار دارند
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *