اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سومین جشنواره فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس قرآنی تسنیم

سومین جشنواره فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس قرآنی تسنیم

به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز خراسان رضوی، مدير روابط عمومی سومين جشنواره فيلم كوتاه، فيلمنامه و عكس قرآنی تسنيم گشایش سومین جشنواره فيلم كوتاه، فيلمنامه و عكس قرآني تسنيم در مشهدگفت: استفاده از ظرفیت هنر فیلم سازی برای ثبت و انتقال نقش قرآن در جوامع، مقابله با ترفندهای دشمن اسلام و قرآن با ارائه تولیدات سینمایی با مضامین قرآن و عترت، گسترش فعالیتهای فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره معصومین(ع)، استفاده از هنر عکس و سینما در اشاعه ارتباطات میان فرهنگی بر مبنای گفت و گوی بین ادیان و ترغیب جوانان هنرمند به مطالعه و تحقیق در موضوعات قرآنی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

محمود توران افزود: امسال ۴۳۶فیلم کوتاه، ۲۹۴فیلمنامه و ۵۸۲عکس جزو آثار ارسالی به جشنواره ثبت شده که ۲۷۲ اثر در بخش داستانی، ۱۰۹ اثر مستند، ۳۴ اثر پویانمایی و ۲۱ اثر تجربی در بخش فیلم کوتاه است.
وی تصریح کرد: ۳۴ اثر اقتباسی و ۲۶۰ اثر آزاد نیز در بخش فیلمنامه به ثبت رسیده و ۴۱۱تک عکس و ۱۷۱مجموعه عکس در بخش عکسها ثبت شده است.
۷۰ اثر از مجموعه آثار ارسال شده به جشنواره راه یافت که در بخش فیلم کوتاه متشکل از ۳۶ اثر داستانی، ۱۹ اثر مستند، ۷ اثر تجربی و ۸ اثر پویانمایی بود، در بخش فیلمنامه نیز ۵ اثر اقتباسی و ۱۲ اثر داستانی و همچنین در بخش عکس ۱۱ عکس مجموعه و ۴۹مجموعه عکس جزو ۷۰ آثار راه یافته به جشنواره بودند.
سه فیلمنامه از مشهد و یک فیلمنامه از خراسان رضوی جزو ۱۷فیلمنامه راه یافته به جشنواره بودند، همچنین از تعداد فیلمهای کوتاه جشنواره هشت فیلم کوتاه از مشهد و یک فیلم کوتاه از خراسان تأیید شدند و همچنین یک خراسانی در مجموعه عکس و هشت خراسانی نیز در تک عکس آثارشان به جشنواره راه یافت.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

خبر جدید  اختصاص ۷۵ میلیارد ریال به تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی مشهد
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *