اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

سومین دوره آموزشی«مبین» در حاشیه شهرمشهد

سومین دوره آموزشی«مبین» در حاشیه شهرمشهد

گروه اجتماعی: کارشناس نماز اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی از برگزاری مرحله استانی سومین دوره آموزشی «مبین» ویژه ۴۰۰ نفر از مدیران مدارس حاشیه شهر مشهد خبر داد.

حجت‌الاسلام ابوالحسن نبئی، کارشناس نماز اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به اهمیت بحث نماز جماعت در مدارس، دوره آموزشی با عنوان «مبین» ویژه ۴۰۰ نفر از مدیران مدارس حاشیه شهر مشهد طی دو دوره با حضور اساتید حوزه علمیه قم و خراسان برگزارخواهد شد.
وی هدف از برگزاری این دوره را مدیریت براساس آموزه‌های دینی، نمازشناسی و تقویت اقامه نماز جماعت در مدارس و ایجاد رویکرد نمازمحوری عنوان کرد و افزود: هشت ساعت کلاس حضوری و هشت ساعت کلاس غیر حضوری به همراه معرفی کتاب به شرکت کنندگان، در این دوره تدارک دیده شده که در بحث غیرحضوری بعد از مطالعه کتاب به صورت اینترنتی آزمون از داوطلبان گرفته خواهد شد.
نبئی اظهارکرد: با توجه به فراوانی آسیب‌های اجتماعی در حاشیه شهر و اینکه نماز یک عامل بازدارنده در این زمینه می‌تواند ایفای نقش کند، این طرح با اولویت حاشیه شهرآغاز شده، علاوه براین دوره‌های آموزش گفتمان دینی در مدارس سطح شهر نیز تدارک دیده شده است.
کارشناس نماز اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه سومین دوره این طرح برگزارخواهد شد، بر اساس تجربه دریافتیم که مدیران مدارس نقش به‌سزایی در ترغیب دانش‌آموزان به نماز دارند.
وی گفت: این دوره با همکاری شهرداری مشهد، ستاد حاشیه شهر، ستاد اقامه نماز و اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار می‌شود.

خبر جدید  خدمت به مردم تا پس از مرگ

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *