اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

سوگواره نگین شکسته برگزار شد

سوگواره نگین شکسته برگزار شد

استاد سطح عالی حوزه علمیه مشهد تاکید کرد: ضروری است برای تبیین جایگاه حضرت فاطمه(س) برنامه‌های مختلف در نظر گرفته شود و این حقی که نادید گرفته شده، ادا شود. امیدواریم در این جمهوری اسلامی که به فضل پروردگار تنها کشوی است که افتخار دارد مذهب تشیع را دنبال می‌کند و در این دهه فجر، این برنامه‌ها هرچه بیشتر و با تبیین جایگاه آن حضرت دنبال شود.

به گزارش ایسنا آیت‌الله سیدجعفر سیدان در آیین سوگواره نگین شکسته در حسینیه آل یاسین اظهار کرد: شخصیت حضرت فاطمه(س) الهی و جامع کمالات و نیز آموزنده حقایق بود. ایشان خلقت نوری داشته و پیش از خلقت در این عالم در عوالم نوری برنامه‌های مهمی در ارتباط با حضرتش و پدر و همسرو وفرزندان بزرگوار ایشان رخ داده است. در قرآن کریم نیز اشاره به این خلقت شده است.

خبر جدید  تلاش دشمن برای ترویج بی عفتی با استفاده از فضای مجازی

وی ادامه داد: این امر در ماجرای سجده ابلیس به آدم دیده می‌شود که خداوند به ابلیس می‌فرماید مگر از «عالین» بودی که سجده نکردی و گرنه این کار تو مردود است. پیامبر(ص) در خصوص عالین فرمود: اینها کسانی هستند که پیش از خلقت آدم هزاران سال قبل آفریده شده‌اند و اینها من، علی، فاطمه، حسن و حسین هستیم.

خبر جدید  دو شهید گمنام در کاخک گناباد تشییع شد

سیدان ادامه داد: خداوند حضرت فاطمه(س) را پیش از خلقت ایشان امتحان کرد که این اشاره به همین خلقت نوری دارد. بنابراین جایگاه این بزرگواران از چنین اهمیتی برخوردار است. همچنین وجود مبارک ایشان از مصادیق آیات تطهیر، مباهله، قربی و اطعام به تصدیق تمام امت هستند.

وی خاطرنشان کرد: ایشان در خطبه فدک یک دنیا معارف در مسایل مختلف الهی بیان کرده‌اند و دنیایی از عظمت علمی و اخلاقی را نشان داده‌اند.

خبر جدید  ۵۰ درصد دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *