امام جمعه مشهد گفت: نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش با مدیریت جهادی و عملیاتی آب و گِل را از خانه سیل‌زدگان خارج کردند. " />سپاه و ارتش با مدیریت جهادی در آب و گِل به سیل‌زدگان کمک کردند | اخبار مشهد خراسان ما - Part 66698
اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سپاه و ارتش با مدیریت جهادی در آب و گِل به سیل‌زدگان کمک کردند

سپاه و ارتش با مدیریت جهادی در آب و گِل به سیل‌زدگان کمک کردند

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، آیتالله سیداحمد علمالهدی در خطبه دوم نمازجمعه ۹ فروردینماه در حرم امام رضا (علیهالسلام) اظهار کرد: حادثه جانگداز سیل در برخی نقاط کشور موجب تألم و تأثر شد، به همه عزیزان آسیبدیده و عزادار تسلیت عرض میکنم.

وی افزود: جریان سیل در ارتباط با رهنمودهای مقام معظم رهبری در روز اول سال، دارای آموزهها و پیامهایی بود.

امام جمعه مشهد با اشاره به اینکه اولاً سیل نه خشم طبیعت و نه خشم خدا بود زیرا باران مظهر رحمت الهی است، اضافه کرد: پروردگار بر مردمی که رحمت شاملشان میشود باران نازل میکند، هیچوقت مظهر رحمت الهی نمیتواند مظهر خشم خدا بشود

وی با تأکید بر اینکه خشم طبیعت نیز اصطلاح غلطی است، خشم و محبت تابع احساسات است، طبیعت احساسات ندارد که بخواهد خشم کند یا نکند، گفت:باید بررسی کنیم آیا اشکال در نزول باران رحمت الهی است یا در نوع مدیریتهای فرصتطلبانه و مقتدرانه است.

خبر جدید  جلسه قرآنی با قدمت 78 سال در مشهد

آیتالله علمالهدی با بیان اینکه مدیریت دو قسم است، یکی «مقتدرانه و فرصتطلبانه» که فرد و جریانی مدیریت را به دست میگیرد برای اینکهقدرت را به دست بگیرد، ادامه داد: در مقابل، مدیریت مسئولانه و تکلیف محور است؛ مدیریت را برای خدمت به دست میگیرد و خود را مسئول و مکلف به خدمت میداند.

وی تأکید کرد: از شهید بهشتی جملهای معروف «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت»، یعنی اگر به عرصه نظام و قدرت مدیریت کشور آمدیم، مدیریتمان مسؤولانه و تکلیفمدارانه است.مدیریتهای فرصتطلبانه دیگر جهاد و مدیریت جهادی وجود ندارد، وقتی این عامل نبود، هر حادثه و جریانی ولو رحمت الهی، نکبت و نغمت برای مردم به وجود میآورد.

خطیب نماز جمعه مشهد با بیان اینکه سیل گلستان نسبت به تجربهای که از قبل وجود داشت، قابل مدیریت بود، از همان اول میتوانستند موانع را بردارند و راه آب را باز کنند تا آب به مزارع و خانههای مردم جاری نشود، گفت: در قضیه سیل شیراز نیز از ۲۴ ساعت قبل اعلام کردند اینجا مسیل است و سیل میآید؛ اما تنها با گفتن کار حل نمیشود، باید قاطعانه و مسئولانه جلوی مردم را میگرفتند و اجازه نمیدادند کسی در آن مسیر توقف کند.

خبر جدید  جشنواره بین‌المللی هنری معلولین سال آینده در مشهد برگزار می‌شود

وی با اشاره به اینکه اگر مدیریتها در کشور در دولت، قوه قضائیه و مجلس، بر اساس فرصتطلبی بود، برای مردم مشکل ایجاد میکند، عنوان کرد: بعد دشمنان ما آنطرف دنیا بنشینند و بگویند نفرت مرگ بر آمریکا خودتان را گرفت؛ پس این نفرتهایی که خودتان را گرفته، سیل و سونامی بنیان برکنی که در آمریکا آمد، آنان که مرگ بر آمریکا نگرفتند.

نماینده ولیفقیه در استان خراسانرضوی با تأکید بر اینکه چه در زلزله غرب کشور و چه سیلی که در گلستان و استانهای دیگر آمد، آنکه وارد عملیات شد و با قدرت به مشکلات مردم رسیدگی کرد، سپاه وارتش بود، افزود: اگر این مدیریت، عرصه قوه قضاییه و دولت را نیز فرا بگیرد، مسلماً همین نتیجه را خواهد داشت.

خبر جدید  اعزام کاروان راهیان نور تخصصی شود

وی با بیان اینکه این اتفاق برای رئیس قوهقضائیه تجربه است که نیروهای با اخلاص وارد عرصه قضای کشور بشوند و دست و پای هر مفسد، ظالم و هر متجاوزی قطع خواهد شد، تصریح کرد: عزیزان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نظارت کنند که نظارت مسئولانهو تکلیف مدار بر کشور حاکم شود.

آیتالله علمالهدی با اشاره به اینکه مردم ما پرورشیافته دین، قرآن و اسلام هستند، هجرت کردند وسط گِل و آب، خانهها را تخلیه و تمیز کردند، در خانهها را در شیراز به روی مسافران باز کردند و از مردم آسیبدیده پذیرایی کردند، خاطرنشان کرد: آنچه مورد احتیاج هست، نیروهای مهندسی هستند که باید به اینطرف بشتابند، اقلام دارویی، مواد غذایی، پوشاک و پتو نیاز هست.

انتهای پیام/۴۰۸۲/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *