اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

سیستم اداری موجب کاهش سرعت توسعه کشور می شود

سیستم اداری موجب کاهش سرعت توسعه کشور می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا رزم حسینی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در شهرستان جغتای برگزار شد، اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، هر ثروتمندی که در جهت ایجاد اشتغال برای جوانان تلاش می‌کند، ثوابش از کسی که هر سال به مکه می‌رود، بیشتر است.

وی با بیان انیکه مجاهد اقتصادی باید مورد تکریم قرار گیرد تا بتواند برای مردم خلق ثروت کند، افزود: اگر می‌خواهیم کشور را مبتنی بر توسعه متوازن منطقه‌ای اداره کنیم، باید فرهنگ تکریم مجاهدان اقتصادی را در جامعه ترویج کرده و موانع پیش روی سرمایه گذاران را برطرف کنیم.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: همه ما می‌دانیم که مشکلات ایجاد شده در مسیر آبادانی کشور نتیجه نظام اداری دیوان سالار و بروکراسی نحس اداری است که باعث عقب افتادگی مناطق روستایی و مانع پیشرفت جوامع محلی شده است.

وی با بیان اینکه عقب افتادگی کشور در نتیجه بروکراسی نحس اداری است، اظهار کرد: مدیران دولتی مقصر نیستند زیرا سیستم اداری کشور به گونه‌ای طراحی شده است که دستگاه‌های اجرایی را در مسیری هدایت می‌کند که نتیجه‌ای جز پیچیده شدن شرایط و کم شدن سرعت توسعه و پیشرفت کشور ندارد.

رزم حسینی از زیرساخت و امکانات به عنوان یکی از مفاهیم توسعه‌ای یاد کرد و گفت: چرا با وجود اینکه در ۴ دهه پس از انقلاب اسلامی با وجود فراهم شدن امکانات خوبی مانند آب، برق و گاز، نرخ بیکاری در شهرستان جغتای باید ۱۰ درصد باشد؟ در بسیاری از کشورهای دنیا، روستا محل تولید و زندگی است اما متأسفانه ما در ۴۰ سال گذشته از مسئله مهم توازن منطقه‌ای غفلت کرده ایم.

رزم حسینی گفت: این تصور که مسئولیت ایجاد اشتغال برای جوانان برعهده دولت است، کاملاً نادرست بوده و هیچ منطقی ندارد زیرا همین تفکر باعث شده است که دولت با ۸ میلیون کارمند و بازنشسته بخش اعظمی از بودجه نفتی کشور را به خود اختصاص دهد.

خبر جدید  ترغیب دانش‌آموزان به نماز با معرفی الگوی شایسته از بین همسالان

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: علما باید نهضت فرهنگی در حوزه اقتصادی شکل دهند و همه مجاهدان اقتصادی را تکریم کنیم تا زمینه توانمندسازی مردم فراهم شود. اگر قرار باشد همین بروکراسی نحس اداری را ادامه دهیم، قطعاً به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید.

وی گفت: اراده کرده ایم که در خراسان رضوی نهاد اقتصاد مقاومتی پایدار مردمی و بدون هزینه کرد دولت را با همکاری معین‌های اقتصاد مقاومتی شکل بدهیم چرا که اعتقاد داریم خراسانی‌ها باید آغازگر سبک مدیریتی جدید در کشور باشند.

رزم حسینی با بیان اینکه علمای دین از ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی غفلت کرده اند، افزود: اگر این حرف‌ها به مردم زده می‌شد، شاید امروز شرایط دیگری را تجربه می‌کردیم. باید فرهنگ اقتصاد مقاومتی را توسط علمای دین ترویج می‌دادیم اما در این زمینه غفلت کردیم.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در زمینه توسعه اقتصادی با همه بخش‌های حاکمیت و مجاهدان اقتصادی همکاری کنند و اگر دستگاهی همکاری نکند، قطعاً برخورد خواهد شد.

کد خبر ۴۵۶۶۶۳۰


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *