اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

شب‌شعر «آقای شهید» در کاشمر

شب‌شعر  «آقای شهید» در کاشمر

در ابتدای مراسم، حمزه سپهریان، مدیرعامل مؤسسه آستانه حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) و آرامگاه شهید آیت‌الله مدرس، گفت: شهید مدرس یکی از برجسته‌ترین فرازهای تاریخ معاصر ایران قبل از انقلاب بوده است.

وی با بیان اینکه امروزه زیارتگاه شهید مدرس به قطب فرهنگی منطقه تبدیل شده است، افزود: امروزه زیارتگاه شهید آیت‌الله مدرس(ره)، يكی از مکان‌هایی است كه همواره مورد توجه مردم، مسئولان استانی، کشوری و زائرانی که به کاشمر سفر می‌کنند، است.
سپهریان اظهار کرد: اين مجموعه با دارا بودن زیارتگاه، فرهنگسرا و کتابخانه، موزه، آشپزخانه عمومی، پارک، مجموعه بازی کودکان، مهدالرضا(ع) و وجود فضای اسکان موقت و نظافت مطلوب نسبت به سایر مکان‌های اقامتی شهرستان، توانسته همه‌ساله زائران و گردشگران زیادی حتی گردشگران خارجی را جذب خود کند.
وی گفت: با توجه به اینکه شهید مدرس (ره) به عنوان یک شخصیت ملی مطرح است، همه‌ساله و هم‌زمان با دهم آذرماه علاوه بر زائران، شخصیت‌ها و مسئولان کشوری در این مکان حضور می‌یابند.
در حاشیه این مراسم، حمید عشقی، دبیر این محفل ادبی در گفت‌وگو با ایکنا با بیان اینکه امسال شاهد برگزاری شانزدهمین شب شعر «آقای شهید» در کاشمر هستیم، افزود: در این شب شعر تعدادی از شاعران شهرستان، استان و کشور آخرین سروده‌های خود را در راستای معرفی جایگاه، شخصیت، سیره، افکار و اندیشه‌های بزرگ‌مرد عرصه دین و سیاست قرائت کردند.
عشقی رشد و شکوفایی اشعار و ادبیات در خصوص سبک زندگی مُدرس، امکان ارتباط استعدادهای جوان با بزرگان حوزه شعر و آشنایی با زندگی شهید مُدرس و شخصیت ایشان را از اهداف این شب شعر دانست.
وی بیان کرد: در شب‌ شعر «آقای شهید» علی داودی، شاعر و مدیر دفتر شعر حوزه هنری کشور، نادر بختیاری شاعر آئینی و ترانه‌سرای برجسته کشور، محمدرضا اکرامی‌فر، شاعر و غزل‌سرای برجسته کشور، محمدجواد غفورزاده شفق شاعر و دبیر شورای شعر انجمن ادبی رضوی مؤسسه آفرینش‌های هنری، محمدعلی سالاری ثانی، شاعر آئینی و عضو شورای انجمن ادبی رضوی و رضا رحیمی عنبران، شاعر جوان خراسان رضوی و عضو شورای انجمن رضوی، علی اصغر داوری ترشیزی، مهدی نصیرپور، سیدحجت نبوی، نسرین نامور و مرضیه هاشم‌زاده از شاعران کاشمری آثار ادبی و اشعار خود را با موضوع شهید مدرس(ره) برای دوستداران و علاقه‌مندان به شعر و ادب پارسی که در این مراسم حضور داشتند قرائت کردند.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *