خراسان ما
خراسان ما

شرایط ثبت نام و پذیرش حوزه‌های علمیه خراسان

شرایط  ثبت نام و پذیرش حوزه‌های علمیه خراسان

شرایط  ثبت نام و پذیرش حوزه های علمیهمحمد معصومی در گفت و گو با ایکنا از خراسان رضوی در خصوص شرایط پذیرش متقاضیان ثبت نام در حوزه علمیه گفت: تعداد خانم ها و آقایان برای ثبت نام محدودیتی ندارد اما برای پذیرش قطعی با توجه به شرایط قبولی، تعداد محدودی پذیرفته خواهند شد.

وی ادامه داد: ثبت نام حوزه از ۱۵ بهمن آغاز شده و تا ۳۱ فروردین ماه سال ۹۸ ادامه خواهد داشت. متقاضیان برای انجام مراحل پذیرش در حوزه باید دارای شرایطی از جمله التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه، برخورداری از صلاحیت های اعتقادی، اخلاقی، اجتماعی و سیاسی، داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران، برخورداری سلامت، توانایی جسمی و سلامت روانی، متعهد شدن به مقررات حوزه علمیه خراسان و… باشند.

کارشناس آموزش سطح یک حوزه علمیه خراسان رضوی مطرح کرد: بعد از پذیرش تعدادی متقاضی در حوزه و گذراندن دوره ها، برای پذیرش قطعی افراد آزمون و سپس مصاحبه ای انجم می شود. قبولی در آزمون و مصاحبه برای همه متقاضیان ضروری بوده اما تعدادی از متقاضیان از آزمون معاف بوده و فقط ملزم به انجام مصاحبه هستند.

معصومی بیان کرد: حافظان کل قرآن کریم و متقاضیانی که معدل مقطع سیکل آنان بالای ۱۸، معدل دیپلم آنان بالای ۱۷ و معدل کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری آنان بالای ۱۲ باشد، نیازی به کسب نمره قبولی در آزمون ندارند و فقط با قبولی در مصاحبه مجاز به شرکت در مدارس مشخص و تحصیل در حوزه های علمیه می شوند.

وی افزود: این نهاد مقدس و دیرپای هزار و چند سال است که در پاسخ به نیاز های دینی و معنوی جامعه اسلامی همت گمارده و در مناطقی چون نجف، کربلا، سامرا، قم، مشهد و … به تربیت عالمان دینی از میان استعداد های مشتاق و انگیزه مند پرداخته اند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.hozehkh.com مراجعه کنند.

انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بانک پاسارگاد