اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

شهرداری مشهد از فعالان احیاء بافت فرسوده حمایت می‌کند

شهرداری مشهد از فعالان احیاء بافت فرسوده حمایت می‌کند

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم تقی‌زاده‌خامسی ظهر پنجشنبه در مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های گروه سرمایه‌گذاری مسکن در بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی اظهار کرد: احیاء بافت فرسوده موضوع جدیدی نیست و علت آنکه کاری از پیش نبرده‌ایم هم به دلیل عقب‌ماندگی‌های موجود بوده است.

وی با بیان اینکه شهرداری‌ها دارای ظرفیت عظیم و بزرگی هستند که اگر در کنار دولت قرار بگیرند تحولی شگرف در جامعه ایجاد می‌شود خاطرنشان کرد: سال‌های سال است که صحبت از کوچک‌شدن دولت می‌شود که منطقی نیست و دولت هم مخالف آن است.

خبر جدید  آموزش مفاهیم قرآنی در قالب داستان و نمایش برای کودکان/ سرمایه‌گذاری خوبی در این حوزه نشده است

وی تصریح کرد: احیاء بافت فرسوده بدون تسهیل‌گری و توسعه‌گری امکان‌پذیر نیست و نباید آن نگاه به سمت مردم باشد، زیرا ساکنان این مناطق از درآمد مالی بالایی برخوردار نیستند و به‌همین جهت هم جلو نمی‌آیند و نباید به‌گونه‌ای اقدام کنیم که موجب ناامیدی مردم شویم.

خامسی با اشاره به اینکه مشکل دیگر در قیمت خدمات بوده و هر دستگاهی که جلو می‌آید می‌خواهد که کل منابعش تامین باشد، تاکید کرد: دولت اگر می‌خواهد در بافت های فرسوده اتفاق مثبت و موثری صورت پذیرد باید حمایت مطلوب و لازم را داشته باشد.

خبر جدید  برپایی ۱۱ تجمع عاشورائیان در زاهدان

وی با اشاره به اینکه در شهرداری مشهد آماده همکاری با فعالان در بحث احیاء بافت فرسوده هستیم گفت: مشهد ۳۸۰۰ هکتار مسکن ناکارآمد دارد و یک میلیون و ۸۰۰ هزار سکنه در این بافت‌ها زندگی می کنند که معادل ۴۰ درصد جمعیت مشهد می‌شود و ساکنان آن مناطق در وضعیت بسیار نامناسبی هستند.

خبر جدید  اهدای اعضای فرد مرگ مغزی در مشهد

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *