اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

شهرداری مشهد درصدد تحقق شهر هوشمند

شهرداری مشهد درصدد تحقق شهر هوشمند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی، شهردار مشهد در شهرداری مشهد درصدد تحقق شهر هوشمندهشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند که در نمایشگاه بینالمللی مشهد برگزار میشود گفت: شعار دوره اخیر شورای شهر مشهد، «شهر هوشمند» است و با تأکید درصدد تحقق آن هستیم. ما با آغوش باز از همه ذینفعانی که میتوانند در تحقق شهر هوشمند مشارکت کنند استقبال میکنیم.

محمدرضا کلایی بهضرورت تحقق شهر هوشمند اشاره کرد و گفت: هدف اول در این بخش رونق اقتصادی است. در شهر هوشمند مفهوم حضور تغییر میکند و امکان معاملات بیشتری فراهم میشود. در بخش دوم در شهر هوشمند میتوانیم با هزینه کمتر، آموزش و خدماتی که مدیریت شهری باید ارائه کند را به عموم مردم برسانیم.

خبر جدید  مرکز نوآوری شهرداری مشهد افتتاح شد

وی در همین بخش افزود: با تحقق شهر هوشمند تمرکززدایی انجام میپذیرد. نباید بین نقاط شهر مشهد، فاصله جدی در ارائه خدمات و دریافت آنها باشد و این مهم با تحقق شهر هوشمند ممکن خواهد شد.

شهردار مشهد در ادامه به مفهوم سرمایه دموکراتیک اشاره کرد و افزود: مسئولان در شهر هوشمند در معرض نقد بیشتری قرار میگیرند. مردم امکان تبادل نظر و قدرت بیان بیشتری خواهند داشت. صدای مردم در شهر هوشمند بیشتر شنیده میشود.

خبر جدید  جهان بینی طب ایرانی و اسلامی بر اساس جهان بینی توحیدی

کلایی ادامه داد: مفهوم به اشتراک گذاشتن (شیرینگ) در شهر هوشمند تغییر میکند و اشتراک اطلاعات، منحصر به شبکههای مجازی نیست بلکه در همه عرصههای زندگی و شئون آن جاری خواهد بود که خود باعث همدلی عمومی میشود.

شهردار مشهد با اشاره به بحث مبارزه با فساد گفت: به دلیل گردش آزاد اطلاعات در شهر هوشمند، زمینههای بروز فساد از بین میرود.

خبر جدید  از سه پروژه هوشمند شهری در مشهد رونمایی شد

وی در بخش پایانی افزود: به دنبال آن هستیم که اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم. مفهوم یادگیری برای مدیریت شهری در بستر شهر هوشمند اتفاق خواهد افتاد.

هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند از دیروز گشایش یافته و تا ۱۶دیماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برپاست.


منبع :: http://mashhad.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *