اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

شهرک صنعتی چرمشهر مشهد تا شهریور ۹۸ به‌بهره‌برداری می‌رسد

شهرک صنعتی چرمشهر مشهد تا شهریور ۹۸ به‌بهره‌برداری می‌رسد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس،مسعود مهدیزاده ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و بیان دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در شهرکها و نواحی صنعتی استان اظهار داشت:فعالیتهای زیادی در دو سال گذشته انجام شده است.در سال ۱۳۶۷ تنها ۳ شهرک صنعتی در استان وجود داشت اما هم اکنون ۴۸ ناحیه و شهرک صنعتی مصوب وجود دارد که ۴۰ شهرک و ناحیه در حال واگذاری است.

مهدی زاده با اشاره به داورزن که چهلمین ناحیه و شهرک صنعتی استان استکه ۲ هفته قبل به بهرهبرداری رسیده خاطرنشان کرد: این شهرک صنعتی که به یمن چهلمین سالگرد به بهرهبرداری رسید آماده برای سرمایهگذاری است.مساحت شهرکهای صنعتی استاندر حدود ۸۶۰۰ هکتار است، ۵۴۰۰ هکتار اراضی فاز عملیاتی و۳۶۰۰هکتار زمین صنعتی در اختیار این نهاد است و مجموعا ۴۱۰۰ قرارداد در شهرکها و نواحی استان وجود دارد که شامل طر حهای مختلفی است.

خبر جدید  وزیر بهداشت در گفت‌وگو با تسنیم: سامانه ارجاع و پزشک خانواده را دنبال می‌کنیم

وی با اشاره به ۲۵۷۰ واحد فعال و قابل بهرهبرداری تأکید کرد: ۵۷۰۰ واحد تولیدی در استان وجود دارد که ۱۹۰ هزار نفر در این واحدها اشتغال دارند که این تعداد سهم این نهاد از صنعت استان است. ۴۳ درصد واحدها در استان و ۲۳ درصد در شهرک و نواحی استان خراسان رضوی مستقر شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان خراسان رضوی اضافه کرد: ۴۰ درصد اشتغال در شهرکهای صنعتی و نواحی صنعتی شکل گرفتهو پیگیری مسائلو ساماندهی صنوف نیازمند از مهمترین سیاستهای این مجموعه است.

مهدیزاده همچنین از نقش سازنده با رشد ۴۳ درصدی صنایع استان یاد کرد و ادامه داد: براساس این سیاستها، تفاهمنامههایی در سطح ملی با وزارت صمت، اتاق اصناف و در سطح استان با شهرداری انجام شدهو تعدادی از این صنوف به این شهرکها انتقال داده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتیخراسان رضوی از نقش شهرکها در مصرف بهینه منابع و امکانات در اختیار آنان خبر داد و گفت: شکلگیری صنایع کوچک و متوسط در شهرکهای صنعتی در قالب فعالیتهایی مثل کمک به صنایع کوچک،ارتقاء سطح توانمندی و آموزش کارکنان و توسعه مدلهای خوشهای دومین وظیفه این مجموعه است.

خبر جدید  تولیت آستان قدس رضوی: معیار فعالیت فرهنگی آستان قدس منویات مقام معظم رهبری است

مهدیزاده افزود: توسعه بازار و ایجاد مراکز خدمات کسب و کار که خدمات کلینیکی ارائه میکنند از دیگر وظایف و سیاستهای حمایتی این نهاد است که با هماهنگی با سازمان توسعه و تجارت ۵ شرکت توسعه داده شده است.

وی اضافه کرد: این مجموعه دارای ۸ تصفیه خانه است که ۱۴۰۰۰ مترمکعب آب را در شبانه روز تصفیه میکند. واحدهای تولید باید فضایی از زمین خود را به فضای سبز اختصاص دهند.این نهاد یک شرکت درآمد هزینه است و تنها بخش محدودی از از اعتبارات در اختیار ما است و باقی مانده هزینهها باید توسط این مجموعه کسب شود.

خبر جدید  امام جمعه مشهدمقدس: خانم گوهرشاد یک جریان سفاک را به جریان فرهنگی و تحول آفرین مبدل کرد

مدیرعامل شهرکهای صنعتی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد شهرکهای صنعتی باید به فضای سبز اختصاص پیدا کند. ۷۵ درصد شهرکهای صنعتی تحت پوشش شبکه جمعآوری فاضلاب هستند.۸ شهرک صنعتی به آتشنشانی مجهز هستند و پایشهای مستمر زیست محیطی از آب و خاک در این شهرکها انجام میشود که آلودگیها در این شهرکها باید کم باشد.

مهدی زاده با اشاره به بهرهبرداری از شهرک صنعتی چرمشهر مشهد تا شهریور ۹۸ بیان کرد:۱۳٫۶ درصد واحدهای صنعتی استان تعطیل است. همچنین ۲۵ درصد واحدهای شهرکهای صنعتی زیر ۵۰ درصد در حال فعالیت هستند. از شهرک صنعتی چرمشهر نیز تا شهریور ۹۸ بهرهبرداری میشود.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *