اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی تقویت خواهد شد

شورای فرهنگ عمومی استان  خراسان رضوی تقویت خواهد شد
شورای فرهنگ عمومی استان تقویت خواهد شدبه گزارش ایکنا از خراسان رضوی علیرضا رزمحسینی دیشب، ۱۹ دی ماه، در مراسم تکریم استاندار سابق و معارفه استاندار جدید خراسان رضوی در برج سپید مشهد اظهار کرد: روزگار و تقدیر من را از یک فعال اقتصادی و کارآفرین در بخش خصوصی، مستخدم دولت کرد. البته خدمت در دولت منزلت دارد اما من تفکر بخش خصوصی را به همراه خود به دولت آوردم.
وی افزود: از روز اولی که پا به دولت گذاشتم، نیت وقف کردم؛ یعنی وقت خود را وقف مردم کنم و امروز نیز نیت وقف کردم که وقت خود را وقف آبادانی خراسان رضوی کنم.
رزم‎حسینی با اشاره به سفارش امیرالمومنین(ع) برای حفظ میانه‎روی و اعتدال تصریح کرد: باید با مشی اعتدال و میانه‎روی و با حفظ اصول و اصلاح امور مبتنی بر قانون اساسی که ولایت و توسعه است، حرکت کرد. در قانون اساسی تصریح شده که رهبری در راس امور است، بنابراین تمام مردم ایران ولایت‎مدار بوده و ولایت‎مداری مختص یک گروه خاص یست بلکه متعلق به آحاد ملت ایران است.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد:انقلاب کردیم که پیشرفت کنیم نه اینکه به عقب بازگردیم. ذات انقلاب توسعهیافتگی است و باید تلاش کنیم تا شعار توسعه را در استان اجرا کنیم. از تمام فعالان و جناح‎های سیاسی با هر سلیقهای دست کمک و یاری برای تدوین منشور همدلی داریم. باید در توسعه استان پایبند باشیم و امیدواریم این امر با عقلانیت و درایت فعالان سیاسی ما اتفاق بیفتد.
وی با بیان اینکه من مهمان شما هستم و امیدوارم مردم مهمان‎نواز خراسان فضایی را فراهم کنند تا کارهای آقای رشیدیان را دنبال و تکمیل کنم، عنوان کرد: امیدوارم آجری به آجر آبادانی خراسان اضافه کنم. تردید ندارم که نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و تولیت آستان قدس رضوی نیز برای تدوین منشور همدلی همراهی و حمایت خواهند کرد که این موارد مقدمه آبادانی و توسعه کشور است.
رزمحسینی ادامه داد: نماینده دولت، نماینده حاکمیت است. تمام ارکان حکومت باید در جهت تعالی استان خراسان رضوی همکاری کنند. مقام معظم رهبری ۱۰ سال است که موضوعات اقتصادی را برای هر سال نامگذاری میکنند و این نشان از اهمیت این موضوع دارد. از آموزهها و فرهنگ دینی خود در این زمینه نیز باید استفاده کنیم، چه کسی باید این فرهنگ را استفاده کرده و ترویج دهد؟ ما چگونه میتوانیم ارکان حکومت را که برخی ممکن است موازیکاری کنند، جمع کنیم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به اینکه من در زمینه مثلث توسعه اقتصادی کارنامه درخشانی در کرمان داشتم، تصریح کرد: امیدوارم در خراسان رضوی برای بخش خصوصی فرش قرمز پهن کنیم. سپردههای بانکی کرمان ۱۵ هزار میلیارد بود که ۸ ماه پیش، ۳۶ هزار میلیارد شد. اگر برای کارآفرین و سرمایهگذار فرش قرمز پهن کردند، میتوانیم آبادانی ایجاد کنیم. مثلث اقتصادی رکن مهمی دارد و یکی از ازکان آن ائمه جمعه هستند که آنها میتوانند فرهنگ اقتصادی را ترویج دهند.
وی ادامه داد: پروژههای دولتی که اکنون دولت اجرا میکند، پروژههای اقتصاد مقاومتی نیست. اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری فرمودند، مردمی است یعنی اینکه ما بتوانیم برای استان از موسسات غیر دولتی و بخش خصوصی متولی ایجاد کنیم که این را در سال ۹۳ تمرین کردیم و نتیجه گرفتیم. ما قصد داریم که با ظرفیت اتاق استان، تولیت آستان قدس رضوی و سازمان‎های اقتصادی این امر را تخصیص‎بندی کرده و انجام دهیم.
رزم‎حسینی گفت: قانونگذار در حوزه فرهنگ و هنر، شورای فرهنگ عمومی را تعیین کرده که مسئول فرهنگی استان بوده و ریاست آن بر عهده نماینده ولی فقیه است. ما به دنبال تقویت شورای فرهنگ عمومی هستیم و فرهنگ و هنر را بر اساس این شورا تقویت خواهیم کرد.
انتهای پیام


منبع :: http://khorasan.iqna.ir

خبر جدید  تفاوت نگاه مکاتب مختلف حقوقی به زن و حقوق وی
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *