اخبار مشهد خراسان ما
سایر خبرگزاری ها

صادرات و تولید باید منجر به آبادانی روستاها شود

صادرات و تولید باید منجر به آبادانی روستاها شود

به گزارش خبرنگار مهر، راضیه علیرضایی بعدازظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان خراسان رضوی که در اتاق بازرگانی برگزار شد اظهار کرد: خوشبختانه امسال در ترکیب صادرکنندگان، صنعت گران خبره و فعال و نسل دوم و سوم صنعتگران و از واحدهای صنفی را داشتیم. 

وی افزود: رشدی در صادرات داشتیم اما تحول کیفی در سیاست های تجاری استان دارای اهمیت است. سیاست ارزی را همه می شنویم. در سیاست های تجاری استان نمونه هایی را انتخاب کرده ایم، برای مثال بسته های کوچک زعفران را به صادرات بردیم و قطعه سازی خودرو زمینه تولیدش را داشتیم. 

رئیس سازمان صنعت و معدن خراسان رضوی گفت: روی صنایع معدنی و مس بنا به دلایل مختلفی برنامه ریزی کردیم. واحدهای تولیدی را در فرآوری مس به بهره برداری رساندیم.
امسال به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنایع معدنی رسیدیم.

خبر جدید  کاهش روان آبهای خراسان رضوی

وی ادامه داد: تحولی در برخی صنایع ایجاد شد که توانستیم پروژه ها را در زمان های کوتاه تری به اتمام برسانیم. از تمرکز در مرکز استان خودداری و سیاستی برای آنچه که در تولید و آنچه که به عنوان سرمایه گذاری احتیاج داریم، اتخاذ کرده ایم.

علیرضایی تاکید کرد: باید خودمان محصول را به نهایت برسانیم یعنی به کشور هدف برویم و شبکه هدف و حمایت از کالایمان را ایجاد کنیم و به نقطه ای برسیم که محصولمان به دست مشتری قرار گیرد و در این سیاست تجاری کالایمان را در بازار هدف رها کنیم.

خبر جدید  کارگران بیکار در "فصل کار"

وی تصریح کرد: بنگاه ها باید روش هایی برای اعطای نمایندگی داشته باشند. صرفا نمی توانیم کالایمان را به عنوان شیر و پنیر بفروشیم باید بپذیریم شیر و ماست را خودشان تولید می کنند و برای ماندن کالایمان در بازار هدف باید به نوعی به فرآیندهای سرمایه گذاری توجه کنیم.

وی افزود: بنگاه های ما به تنهایی نمی توانند در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنند. باید از ظرفیت های اتاق بازرگانی و اصناف بهره ببریم. باید روی خلق بازارهای جدید و محصولات فکر کنیم یعنی حوزه تخصص ما علاوه بر اینکه ماده جدید خلق می کند به حوزه بازارهای جدید فکر کنند و وارد شوند. 
 
علیرضایی بیان کرد: در سال جاری ۲۶ مورد اعزام و پذیرش هیئت داشته ایم و چندین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی را در دیگر کشورها برگزار شده است. فعالیت هایمان در صادرات و تولید در راستایی باشد که به آبادی شهر و روستایمان بی انجامد و هویت ایرانی حفظ شود. همچنین بعد از مدت ها مشکلاتی که در ترکمنستان داشتیم مرتفع شده و در اوایل اسفند ماه نمایشگاهی را در این کشور برگزار خواهیم کرد.

خبر جدید  رونمایی از آثار فرهنگی در حوزه بنیاد شهید در مشهد

0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *