اخبار مشهد خراسان ما
خراسان ما

صدور مجوز انتقال آب از چابهار به شرق کشور /اجرای پروژه انتقال آب با محوریت خراسان‌رضوی

صدور مجوز انتقال آب از چابهار به شرق کشور /اجرای پروژه انتقال آب با محوریت خراسان‌رضوی

  به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با موضوع بررسی طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور ظهر امروز با حضور اعضای کمیسیون، معاونین وزیر نیرو و استانداران خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان در محل خانه ملت برگزار شد.
در این جلسه مقرر شد، وزارت نیرو تا هفته آینده نسبت به صدور مجوز تخصیص برداشت آب از دریای عمان به میزان ۷۵۰ میلیون متر مکعب آب شیرین شده در سال برای تامین آب استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی اقدام کند. 
پروژه انتقال آب از چابهار به شرق کشور با محوریت خراسان رضوی و برای بهره مندی استان‌های سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و خراسان رضوی اجرایی خواهد شد.
استاندار خراسان رضوی که در جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با ارائه توضیحاتی درباره مطالعات انجام گرفته برای انتقال آب دریای عمان به شرق کشور گفت: چند سال پیش که پیگیر اجرای پروژه انتقال آب از خلیج فارس بودیم، برخی افراد انجام آن را امکان پذیر نمی دانستند اما هم اکنون پروژه مذکور با ۷۰ درصد پیشرفت یکی از افتخارات ۴ دهه گذشته به حساب می رود که با تکیه بر ظرفیت بخش غیر دولتی تحقق یافته است.
علی رضا رزم حسینی افزود: طرح انتقال آب از چابهار به شرق کشور، بدون تحمیل هزینه به دولت و با اتکا به ظرفیت منابع غیردولتی، توسعه شرق کشور را در پی خواهد داشت و ضرورت اجرای آن غیرقابل انکار است.
وی با بیان اینکه طرح همیاران آب در خراسان رضوی به منظور مدیریت آب و خاک تدوین شده است، تصریح کرد: برای اجرایی شدن این طرح همه نهادها، کارشناسان و دانشگاهیان برای اجرای آن به میدان آمده اند.
   
منبع :: صدور مجوز انتقال آب از چابهار به شرق کشور /اجرای پروژه انتقال آب با محوریت خراسان‌رضوی

خبر جدید  40درصد کاهش برداشت زعفران در تربت حیدریه
0/5 (0 نقد و بررسی)


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *